0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #60 -: Юли 09, 2015, 16:29:58 pm »
lilibell, от години си имам проблеми и на теория станах по-голям доктор от докторите:).
Това, което ти си описала в предишните си постове, ми намирисва на пълна некадърност и липса на основна логика в инвитрото. Ти в кой център и при кой лекар ходиш?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #61 -: Юли 09, 2015, 18:50:27 pm »
Нито са ме бръснали, нито клизма са ми правили. Аз бях при Стаменов...

Лили, успех! И аз подкрепям мнението за двата ти ембриона! Хайде на близнаците! Само позитивно мислене!

Цун-гуш!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #62 -: Юли 09, 2015, 19:13:20 pm »
lilibell, от години си имам проблеми и на теория станах по-голям доктор от докторите:).
Това, което ти си описала в предишните си постове, ми намирисва на пълна некадърност и липса на основна логика в инвитрото. Ти в кой център и при кой лекар ходиш?
Ами ходя в репродуктивна клиника, уж не би трябвало да има проблем. Я сподели защо мислиш,че противоречи на логиката в инвитрото? Аз нямам опит, но доста съм чела и нищо не ми е направило впечатление чак толкова да е необичайно.
А иначе ми казаха днес, че няма нужда от бръснене, за клизма нищо не са ми споменали.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #63 -: Юли 09, 2015, 20:52:25 pm »
Лили, забравих да кажа, че прегнил ми го слагаха не в корема, а отстрани и леко отзад малко под талията в един мускул, мускулно трябваше да е, иначе онези дето трябваше в корема, а не в мускула, сама си ги слагах, дори омразния меногон (толкова е болезнен) успях сама да си го слагам. Накрая си го слагах с иглите от Гонал (че по-тънки и по-лесно влизаше).

Въпроса е да е спазен реда, ако е била мускулна, в мускула на ръката пак става :)

Следя за коментар от Хоуп, че и на мен ми стана интересно по темата за некомпетентност. Според мен всичко е ток и жици, чакаме близнаци!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #64 -: Юли 09, 2015, 21:02:16 pm »
Овитрела е подкожен, той затова е с такава къса игла. Ама няма значение - лелите се бяха засилили да ми я слагат в корема, а аз едва издържах когато бях на лапарото да ми почистват раните и да ми сменят лепенките - тогава настоях да си ги сменям сама. Дето се вика и конците бих си извадила сама ако знаех как. Толкова ме е гъдел, че не се търпи. И като знам, че всеки момент може да се пукнат тези фоликули, оставаше да им дам да ми правят нещо по корема. Та в крайна сметка я боднаха в ръката.
Ох, за коментара на hope111 какво да кажа - сигурно чак утре ще получа разяснения, но така или иначе няма значение - аз след 12 часа и сама ще разбера имало ли е смисъл. Малко ме депресира с тези крайни изказвания, дано да има основателни аргументи.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #65 -: Юли 09, 2015, 21:12:02 pm »
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред :) стискам палци <3
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #66 -: Юли 09, 2015, 21:22:50 pm »
Lilibell, много ми е интересно защо криеш в коя клиника ходиш и кой е тоя „умник”, който ти движи процедурите?
Щом ме питаш ще ти кажа.  При теб LH e 23 два дена преди пункцията. Май е доста височко? При тази висока стойност дори и фоликулите ти да не са се спукали, утре на пункцията мислиш ли, че ще има годни яйцеклетки?
Кой лекар в репродуктивна клиника слага блокираща инжекция  при такива големи фоликули 17 и 18 мм и при такова високо LH? Това май се прави доста по-рано? Защо лекарят ти е предписал естрофем и ти изследва естрадиола? Може би, за да провери дали си си изпила хапчетата? А има и още други неща..., които будят съмнение...
Lilibell, ето аз ти казах какво мисля, защото ние сме тук във форумите  за да си помагаме една на друга и да не разрешаваме на някои измикяри - доктори само да ни взимат парите и да си правят опити върху нас. Мъчно ми е за тебе, че си дала сигурно една шапка пари и някой да се подиграва с твойте най-съкровени надежди.
Големият въпрос е защо постъпват така с теб - от незнание и некадърност или с цел да те върнат за още една процедура. Затова наистина те моля да кажеш, коя клиника е тая и кой е този доктор, за да не стъпим никога там.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #67 -: Юли 09, 2015, 21:34:12 pm »
Ами какво да ти кажа, аз не съм лекар и не мога да коментирам методите на действие. Може и да се правят, може и да не се правят нещата по този начин. Хората са учили за това, ние само сме чели. Единствено знам, че в моето състояние, което ти няма как да знаеш, че е повече от трагично, няма кой да чака перфектните условия. Аз както съм написала, започнах с ФСХ 20 - малко лекари ще започнат каквото и да е, повечето ще кажат просто, че съм за донорска щото яйчниците ми са изчерпани. Аз, заедно с лекаря ми, съм поела риска и гледаме да действаме според условията. ЛХ наистина беше висок и го коментирахме, но другия вариант е да се откажем и да чакаме следващия подобен цикъл ... някъде към 2017 та.
Само да кажа, че никога не съм крила къде съм и при кой лекар. Криенето предполага, че се чувствам виновна или съм извършила нещо нередно. Всички, които са ми следили историята знаят къде съм и при кой лекар, просто не смятам за нужно да повтарям едно и също, има по-важни неща за обсъждане.
« Последна редакция: Юли 09, 2015, 21:54:06 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #68 -: Юли 09, 2015, 21:50:43 pm »
О, ужас :/ аз не знаех как стоят нещата с хормоните и с фоликулите, но това, което Хоуп казва е ужасно :/

Аз все пак се надявам на чудо, защото нали уж и с фсх 20 е невъзможно фоликули, а то ето че при теб 2.

Аз с втората ми бременност, забременях с презерватив--> не спукан, скъсан или изхлузен... Когато има да става ще стане. Дано това да е твоят цикъл Лили!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #69 -: Юли 09, 2015, 22:00:01 pm »
Здравейте момичета, аз току-що се прибрах и сядам да пиша какво се случва при мен. В 21.15 часа тази вечер ми поставиха блокиращата инжекция и в събота сутрин съм на пункция. Днес на прегледа се оказа, че имам фоликул 18 мм, стойностите на Е2 са 177 pg/mL, а на ЛХ - 16.31 mIU/mL. Док каза, че Е2 не му харесва много, но има случаи на извадени качествени яйцеклетки и при такива стойности. Надявам се фоликула да не се пукне преди пункцията. Този път ще я правим с локална анестезия, така че имам нужда от вашите стиснати палци в събота :wink:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #70 -: Юли 09, 2015, 22:01:51 pm »
Ами има какво да се коментира по коментара на hope111, например стойността на ЛХ.
Според лабораторията, където правих изследванията, ЛХ във фазата на овулацията е в реф. стойности 14-96, така че стойност 23 може да е висока, може и да не е висока. Като излязоха изследванията наистина коментирахме, че стойността е висока, но тъй като до момента не сме изследвали ЛХ в тази фаза при мен, няма как да знаем дали овулацията настъпва при ниво на ЛХ 23 или 96.
Също така относно изследването на Е2- явно hope111 не знае, че това изследване се пуска в 99 % от случаите включително при стимулации с по-силни лекарства. Да не би на тях да не им се отразява върху стойностите на Е2??? Аз даже съм на много ниска доза естрофем - по едно хапче на ден, разделено на две.
Както и да е, добре че съм спокоен човек и не се влияя от мнения тип "жените в банята казаха". Така или иначе риск винаги има - има случаи, в които се вадят 10 яйцеклетки и бременност няма. Това не е като да си купиш кило сирене от магазина - даваш парите и взимаш сиренето. Тук всички си знаем риска от неуспех, но надеждата е винаги по-силна. От това се раждат и децата.
Sweet Angel много се радвам за теб, дано и двете да извадим късмет. Ще ти стискам палци миличка  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #71 -: Юли 09, 2015, 22:31:53 pm »
Именно защото си спокоен човек и тъй като имаш вяра Лили ще успееш! Успех !!!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #72 -: Юли 09, 2015, 23:12:41 pm »
Lilibell, разбирам, че ти си поела сама рисковете. Аз споделих моето мнение по въпроса, зад което твърдо заставам. Не ме разбирай погрешно, искренно ти желая да забременееш. И въпреки това смятам, че това са сериозни пропуски и грешки на лекаря. Аз съм изцяло на твоя страна и ти стискам палци утре.:)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #73 -: Юли 10, 2015, 03:26:04 am »
Лили, Успех! yahoo_17
Противно на всички закони и логики, скоро разбрах за жена, която с високи стойности на ФСХ и на "почти" естествен цикъл (по-скоро лимитиран) е имала пункция на 3 фоликула, от които (за огромно учудване на лекарите) са извадили 3 зрели яйцеклетки. 2 оплодени в последствие и един прекрасен ембрион, който към днешна дата вече бяга, смее се и пръска любов. Първи опит ИКСИ. Така че, съдбата си знае работата. Ще стискам палчета :wink:

ПП: За клиниката, която си избрала (знам коя е), не си създавай излишни съмнения. Във форума знам за няколко момичета, които също са се доверили на лекарите там и някои от тях успяха от първа процедура. Важното е ти да се чувстваш сигурна и на място.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 03:27:56 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #74 -: Юли 10, 2015, 07:18:02 am »
Zlateto благодаря за куража  :bighug:
Изобщо момичета, днес ще имам нужда от всичките ви стиснати палчета.
Относно клиниката - предпочитам да действам рисковано, отколкото да чакам. В предишната клиника, които и до сега твърдя, че са професионалисти и си разбират от работата, загубих година и повече в чакане, мотане и чудене. Между другото професора като са коментирали случая ми с лекаря казал, че сме много смели (каквото и да влага в тази дума), а док казала, че само смелите успяват - ами, напълно я подкрепям и се съгласявам.
Моля се, днес освен смелост да имам и мааааалко късмет  :D
hope111 благодаря за подкрепата, аз желая успех на всички ни, защото тук всички са изстрадали своите дечица и ги заслужават.
А между другото точно заради високото ЛХ първо ми сложиха цитротид, за задържане овулацията и за понижаването му. Моите фоликули нарастват много бавно така че 17-18 мм според мен е нормално време за слагане на овитрела, надявам се днес да не са повече от 20 мм. Каквито и пропуски да има, аз мисля,че за конкретното развитие на нещата ние направихме каквото зависеше от нас, за да успеем. Да не говорим, че това ми е първи опит и още дори не знаем как реагирам на лекарства и как протича изобщо овулацията при мен.
Момичета ако се включа преди 10 значи нищо не е станало. Стискайте палци


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #75 -: Юли 10, 2015, 08:10:18 am »
lilibell :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аз отивам да пусна пълна кръвна картина, после да събера куфарите и довечера пътуваме  :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #76 -: Юли 10, 2015, 09:49:47 am »
,Лили,чак довечера на отчет,пред това да не съм те мернала.
Адмирирам и теб и лекарите които се занимават с твоя случай.В предишната клиника в която бях аз,лекарката каза относно стойности на FSH,че случаи с над 12 единици не се захващат изобщо.
Каквото и да се случи днес,ти си герой и знай,че не си сама.

 :bighug: :goodluck:

Ангелче,лек път на вас.



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #77 -: Юли 10, 2015, 10:15:19 am »
момичета колкото и да не ми се иска да го кажа,но нещата не минаха добре. В ДЯ се беше пукнал, в ЛЯ 20 мм обаче кух :( Док много се чудеше дали изобщо да правим пункция заради финансовата страна на въпроса,но аз реших,че парите не си струват въпросите,които ще ме мъчат следващите години можело ли е да успеем или не.Иначе всичко беше перфектно,никакви клизми,леко  излязох от упойката..сега 2 часа почивка и отиваме да правим секс,може пък все ощене е късно да хванем втората :D За другия път ми предлагат много лека стимулация с мерионал и блокиращи ЛХ инжекции ама ще видим.Първо е важно да хванем ниско фсх и антрални.Какво да се прави, с тоя изчерпан резерв празните фоликули са често срещани...
Ангелче успех ти желая поне ти да се похвалиш


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #78 -: Юли 10, 2015, 10:31:34 am »
Лили,няма да се отчайваш,правилно сте решили по-късно малко любов да правите.Отпусни се и се насладете един другиму.
Това е само поредната загубена битка,войната ще я спечелиш.
Ползотворна почивка сега и след време с нови сили...
Освен това не се знае от кой храст ще изскочи зайчето.



*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #79 -: Юли 10, 2015, 11:29:53 am »
lilibell, не се отчайвай  :hug2: . След моята стимулация с Клостилбегит резултата беше същия, но док каза, че има остатъчен ефект от стимулацията в следващия месец и ако имате финансова възможност можете да се възползвате от това. Попитай за тази възможност, ако искаш. Другото, което е важно в случая е, че лекарите си правят изводи за това дали и как реагираш на стимулации. Аз след Клостилбегит-а бях стимулирана с Фостимон и Цетротид и пак не реагирах добре, затова вече съм изцяло на ЕЦ. Вчера дори док каза, че няма смисъл да ми поставят Цетротид, защото ЛХ е 16.31 и е малко късно. Та и аз ще разчитам на късмета си, дано успея да опазя единствения фоликул до утре сутрин и дано в него има качествена яйцеклетка. Разбрахме се с док да не предприемат нищо, докато ембриолозите не кажат, че качеството е добро, така че ще решаваме на момента. До сега никога не съм била с толкова ранна овулация (правили сме пункции на 14 ден, а утре ми е 11 ден), дано е за добро. Надявам се, че няма да спреш да пишеш в темата, а ще продължаваме да обменяме информация и опит. ДАЛИНДА, благодаря ти за пожеланията. Хубав ден на всички  yahoo_33
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 11:40:13 am от Sweet Angel »