0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #340 -: Ноември 19, 2011, 11:01:23 am »
Роузи,да и аз съм при Ставрев :Pсъс сигурност,ще си поискам следващият път.Про4етох,4е и ти си на клексан,аз ще съм така до края живот и здравве.Ти продължаваш ли още с лекарствата или ти е спрял някой?
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #341 -: Ноември 19, 2011, 17:56:20 pm »
И аз съм на Клексан още след трансфера.В 7 седмица док каза през ден да го бием,като редувам ден клексан ,ден аспирин протект.Ама май и аз ще съм така до края.Другите лекарства от 12 седмица започвам по схема да ги намалям ,тоест първо изчиствам единия вид като на ден намалям с по 1 хапче и така докато свършим всички хапове ,без клексан и аспиринчето. :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #342 -: Ноември 20, 2011, 14:54:22 pm »
ЧХГ на 13 ден от ЕТ 438 mlU/ml.
Това е добрата новина.
Лошата е, че се разболях. Като знам какви кашлици изкашлях тия дни си мисля ,че голем инат ще се е захванал. :D
Пиша несвързано май ама много съм развълнувана.
Повече ще знам след 8 дни - тогава ще е прегледа.
Иде ми да  :blob10: :blob10: :blob10:, ама няма.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #343 -: Ноември 20, 2011, 18:19:42 pm »
Ехааа,Иванова,страшно ме зарадва,4естито мила. :P
Дано скоро пребориш и тази гадна настинка и се радваш на една лека и щастлива бременност.

Роузи :P ами така ще е,важното е,беб4етата да са добре и да се родят здрави4ки.
п.п.следяте и в една друга тема в бг.мама :wink:
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #344 -: Ноември 21, 2011, 14:30:21 pm »
Еееееее Ивеанова,честито.Лека дано е .И скорошно оздравяване.
п.п.следяте и в една друга тема в бг.мама :wink:
И аз ,и аз :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #345 -: Ноември 21, 2011, 15:27:02 pm »
Имаше една приказка , че на бедния тъкмо му се разгони кравата и бика вземе , че се разболее и умре.
Направо се ошашавих.
Вчера ми се обадиха акушерките да звънна на доктора да ми каже резултата от кръвния АМА ВЕДНАГА , че се качвал на самолета. Обадих се, съобщи ми добрата новина и ми из диктува на бързичко какви хомеопатични да вземам за хремата. Каза за лошата кашлица да ида да ми преслушат гърдите и да ми кажат какво да вземам.
Преди малко се върнах от личната и имам бронхит. Изписа ми две неща който не мога да прочета заради краснописа. Ходих до аптеката да ми преведат.Звъннах на док. даде ми отказ. Написах му смс и зачаках. В това време ми звъни биоложката от клиниката да ми напомни за вливката. Обясних и положението, тя говори с друг лекар и казаха да вземам друг антибиотик. Точно затворихме и получавам отговор от док. да си пия квото личната ми изписа.
Ами сега как да постъпя, като личната се допитваше до сестрата какво може да ми изпише, а в аптеката казаха ,че това се пие след 3 месец. osi_10 osi_1
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #346 -: Ноември 21, 2011, 16:50:40 pm »
Потърси листовките на лекарствата в нет-а и ги прочети внимателно или се консултирай и с друг фармацевт /в аптеката може да са ти казали нещо по инерция/.Няма ли друг гинеколог, който можеш да питаш, освен този в самолета...И обсъди ли с личната лекарка дали не можеш да се пребориш с болеста си без тези лераства - с почивка, стоене на топло, парацетамол и чайове /но и с тях внимавай, повечето билки не се препоръчват в началото на бременноста/. за съжаление не се препоръчнат и етерични масла, загряващи вани и пр. - заради възможност да предизвикат нежелани контракции на матката. Успех!Ще се справиш!
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #347 -: Ноември 21, 2011, 17:30:43 pm »
Благодаря , ве4е купих тези дето личната и док. казаха.
Не знам дали бронхит минава само така.
Притеснява ме че много силно кашлям.
Чакам да подействат лекарствата.
Дано всичко бъде наред. :D
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #348 -: Ноември 21, 2011, 17:36:00 pm »
Rouzi, правих втори тест, разбира се,отризателен, спрях всички лекарства, на третия ден ми дойде цикъла, уйасссннниии болки, кървища, съсиреци :oops: :oops:(извинявам се)...сега вече съм малко по-добре(поне физически) и така, др седмица съм на преглед при доки да каже кога пак ще правим трансфер, май ще е януари, ама ще видим.Това е положението при мен, имам още 9 ембриончета(замразени), които чакат и нямам намерение да ги оставям да чакат много  :lol:
iivanova, резултата ти е страхотен, може би близначета? радвам се за теб и ти желая лека, спокоина, щастлива бременност 1 :balk_46: :balk_46:
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #349 -: Ноември 22, 2011, 11:35:57 am »
валерия-тереза, благодаря.
Чакаме те скоро пак на линия.
Ама ти доста си снесла. :D
Дано и при вас се получат нещата.
Вярвай.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #350 -: Ноември 22, 2011, 13:07:12 pm »
Иванова,как си ,минава ли настинката?Спокойно,всичко ще е наред.
Валерия,чакаме те .
Аз вчера бях инцидентно при док ,бебчо или май бебка :D е добре ,въпреки кървенето което получих ,засега овладяно.Арамиз ти как си?
Момичета ,стискам ви палци на всички тук.И ви наглеждам ,пускам и вируси ,а моите хванат ли не пускат 9месеца :).
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #351 -: Ноември 22, 2011, 14:22:10 pm »
Rouzi-anna, пази се.Ти в къщи ли си или ходиш на работа? От какво е било кървенето? Какво каза док.? Кога ще стане ясно какъв цвят ще са гащите. :D Преди мислех , че след 5мес. проличава, пък скоро четох в друга тема , че на момичета са им казвали след 12г.с. :ask:
Някой знае  ли какво стана с Моника? Къде се изгуби?
Aramiz, ти как я караш? всичко наред ли е ?
Четох че с Роузи сте на клексан. Защо го слагате? Аз също имах изписан след ЕТ , но за 12 дни. На 13 ден ми беше теста. После док. замина и така и не можах да уточня кой лекарства какво и що. От всички само клексана спрях и нещо ми е на мисъл.Питах едната акушерка за него , тя ме попита имам ли ген. и имун. изследвания, казах и че имам и пише че не се отчита риск към тромбофилия, каза да не го продължавам. Ама знам ли? Само за това ли го изписват?
Пък и тоя док. точно сега да вземе да замине? Така ми се иска да го питам разни неща ама ще изтрая до понеделник- тогава ще съм на преглед да видим какво се случва.
Лекарствата за бронхита още не са подействали видимо. Кашлям като 83 годишна циганка тютюнджиика :(. Така се притеснявам да не направя някой беля :( Някъде четох че не може да ги изкашлям , ама то моето не се трае- на минута по 3 пъти се дера. :(
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #352 -: Ноември 22, 2011, 16:02:31 pm »
Иванова,наистина ембриончетата не може да изпаднат  :)току така ,но дано скоро оздравяваш.Добре де ,акушерките на твоя лекар не могат ли да кайат какво да пиеш след +теста и какво не .При моя док е така ,сестрите ми изписват рецептите,и с тях основно си говорим за лекарствата.Аз си мисля че клексана не етрябвало да го спираш ,е това е мое мнение ,защото обикновено май изпишат ли го е до края или до към по големи месеци.Той е разреждащ кръвта ,както аспирин протекта,аз даже през ден ги редувам с аспирин.Ти да не пиеш някакъв АБ?
Аз съм в болнични и така ще карам до края живот и здраве.Док каза че видимо няма причина за кървенето,спираме за няколко дни точно клексана и аспирина,може и от тях да е ,кръвта да е прекалено разредена.
Мони е добре ,не е писала скоро ,Аз много се надявам за нея скоро да има трансфер всичко да е наред и да ме изненада с коледно чудо.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #353 -: Ноември 22, 2011, 18:15:32 pm »
Еми знам ли Роузи, какво да кажа - останала съм с впечатление , че док. казва какво да пишат акушерките на рецептите.
Те не са ли едни и същи щом сме в една клиника(акушерките де)?
А иначе след като са ми давали рецептите те са ми разяснявали кое по колко и на колко часа.
И мен не ми излиза от главата този клексан. Док. казаха че пътува в четвъртък. Ще взема в петък да се фейна до кабинета ей така само да уточним лекарствата и да мирясам. :D Аз даже и аспирин като хората не пия ами тромбо асс. Пуста некомпетентност ама останах с впечатление , че това е много , много слаб аспирин за бременни(май така ми каза аптекарката първия път като го купувах). Сигурно ви досадих. Да ме прощавате :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #354 -: Ноември 22, 2011, 18:26:34 pm »
Rouzi_anna,и според мен това кървене е от клексана или от аспирина,може кръвта да ти се разрежда пове4е от колкото ти е необходимо.Защо не кажеш на док да ти пусне изследване за кръвта,което да показва колко се разрежда.Някъде преди време 4етох за това но не помня то4но как се казваше,протромбиново време ли беше,не съм сигурна.
Дано го увладеете и да не се притесняваш пове4е..Хайде,скоро ще 4акаме да се похвалиш и с цвета на гащичките на бебо :P

Иванова,дано скоро мине този бронхит и се радваш на бременноста си.Ох,защо все за нещо трябва да се притесняваме...скорошно оздравяване,мила.

Аз съм добре,като изключим гаденето,но е поносимо,това да е...
За клексана,Роузи го е обяснила много то4но,изписва се за тромбофилията,за да разрежда кръвта.
Успех на всички чакащи и започващи процедури.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #355 -: Ноември 24, 2011, 09:40:19 am »
Нямаме ли скоро тестчета да правим в нашата темичка? :ask:
Иванова,оздравя ли?Кой е твоя лекар Минев ли?
Арамиз,кога си на преглед?Ходиш ли на работа?Пази се много.Аз нямам гадене ,добре че са болезнените гърди  :lol:и коремчето което вече личи доста,иначе нямам други усещания :D.Пускали сме два пъти досега след+ теста кръвни ,всичко е ок .
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #356 -: Ноември 24, 2011, 11:25:33 am »
Rouzi-anna, радвам се че си добре.
Кои трябва да прави тест? :ask:
Аз още си кашлям като дърта магарица. :(
Така искам да ми мине вече.
Вчера си правих ужасен бъркоч - кромид лук на ситно, посипан със захар и като постой пуска сок и се пие по 2с.л. 3-4 пъти дневно. ОТВРАТИТЕЛНО - не разбрах дали има ефект защото малко по - късно го повърнах. Тази сутрин като готвих и почнах да режа лука за манджата имах същите позиви, ама устисках.
Утре мисля да ида до клиниката рано за вливката, за да успея да засека и д-р Минев да уточним лекарствата.
Ами това е засега. :D
Хубав ден на всички. :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #357 -: Ноември 24, 2011, 12:02:03 pm »
Иванова,съ4уствам ти искренно,знам колко е кофти да си в това положение,но дано скоро мине напълно.
Вливания и аз правя 2 за сега,на 5.12 ще пускаам контрола,дано да са в норма ве4е,те не са ми и много завишени,но...както и да е.
Роузи на преглед съм на 2.12,аз не работя,живея в Италия,и тук се прибрах само за опита,който правихме,ве4е 4 месец съм си в бг,мама и баба ме гледат като писано яйце,аз лежа по цял ден и така.Мисля януари като вляза ве4е в 4 месец живот и здраве да се прибирам при мъжа ми,4е и с него само по скайп се гледаме.Но трай бабо за хубост,няма на4ин.
Моето корем4е също ли4и,но и по време на стимолацията беше подуто,та незнам май не е от бременноста :P Гърдите също ме болят и са пораснали :Pве4е поне се забелязват хи-хи.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #358 -: Ноември 24, 2011, 14:01:24 pm »
Момичета, знаете ли колко струва изследване само за НК клетките и за колко време става.
Моето е доста възрастно - от юли 2010г. Тогава ми бяха 13, при горна граница 12.
Доста се изненадах когато започнахме втория опит и ми казаха, че трябва да правя вливки. При първия опит никой нищо не каза за тях. После четох ,че след вливката се покачват и е безсмислено да се прави контрола. Ама може да не съм доразбрала. :oops:
Арамиз дано твоите са влезли в норма и спокойно да се прибереш при съпруга си. :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #359 -: Ноември 24, 2011, 16:47:19 pm »
Iivanova :P ами казаха ми,че струва 65лв.но незнам за колко време излиза резултата.
И аз знам,4е след вливания уж се пока4ват,ми каква полза от тях тогава :x
Твоят резултат е в нормите,реф,стоиности бяха до 15.
Нещо ми е много мътна индия с тези нк клетки...