0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #420 -: Февруари 17, 2012, 08:21:49 am »
Момичета които правите инвитро при д-р Ставрев искам да ви питам дали всички вие сте пили противозачатъчни месецът преди инвитро или направо почвате стимулация?
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #421 -: Февруари 17, 2012, 12:15:47 pm »
Нелиана,аз пих 3 месеца противозачатъчни .На третия месец даже пих около 28 хапчета ,това е опаковка и още няколко хапчета.Това не трябва да те тревожи ,така док иска да се застрахова да няма изненади кисти или непукнати фоликули.
Успех .Д-р Ставрев е прекрасен лекар!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #422 -: Февруари 19, 2012, 02:14:50 am »
Момичета, може ли да питам нещо?
Сега чета, че фонда не финансира ин-витро , когато има липсващ или ограничен яйчников резерв със стойности на ФСХ повече от 12,5 mIU/ml.

В моя случай, преди 6 мес. FSH беше 12.49 mIU/ml, а предния месец -18.8  mIU/ml.
От два месеца съм пациентка на д-р Ставрев, правих и ЦС на 09.02.2012 г., сега ми предстои лапароскопия, защото ми установи запушени тръби.

Абе въобще картинката е сложна  :(.А преди лапароскопията ще изследвам Антимюлеров хормон и Инхибин Б на 2-5 ден от началото на цикъла, после ше ми проследи дали образувам фоликули, и чак тогава лапароскопия.
Стискайте ми палци!

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #423 -: Февруари 28, 2012, 17:17:32 pm »
Аааууу голяма бомба е паднала тук. :D
В клиниката чакалнята препълнена, пък тук никой не пише :(
Аз само минавам да кажа , че ще имаме  :bori_002:
Е хайде успех на всички и не се стискайте - пишете. :D
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #424 -: Февруари 29, 2012, 11:17:29 am »
Е Иванова честита синя изненада .И само такива хубави новини до края.
Да тук не пише,аз всеки ден поглеждам,ама цццццц.
Мама Гали,успех .
Нелиана,с теб какво става,започна ли противозачатъчните?
Ети,успех днес и стискам палци след две седмици :bfp:
Арамиз ,ти как си?
Утре съм на преглед и аз.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #425 -: Март 06, 2012, 12:43:35 pm »
Здравейте момичета! Включвам се в темичката, днес ми беше първото боцкане за третия ми опит инвитро. Аз съм при д-р Топалова.Пожелавам успех на всички и сладки бебчета.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #426 -: Март 07, 2012, 14:15:53 pm »
Паеле, дано това да бъде вашият опит.
Стискаме ти палци. :D
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #427 -: Март 08, 2012, 21:25:19 pm »
Честит празник момичета!Пожелавам ви много положителни тестчета!Много поводи за усмивки!
Паеле,успех!
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #428 -: Март 13, 2012, 12:15:37 pm »
Здравейте сладурки :P аз отдавна не съм се включвала и много съм изпуснала.
Иванова,4естито ви мом4енце,добре дошла в отбора на свекървите :P
Роузи,как те вие с бебка?
При мен няма нищо интересно,растем добре с бебо :P ,риткаме доста и ве4е сме по-силни в ритни4етата :P.На няколко пъти ми пада кръвното до там,4е ми пре4ернява,вие ми се свят и ми изтръпват ръцете.Пулса напоследък и той ми е малко ускорен,уж вси4ко е ок.
Това е само за сега от мен,ина4е сме ок,корем4ето расте доста :P
Роузи,ти докога ще слагаш клексана и аспирина,аз за сега само от това се шашкам,като ги спра,как ще е бебо ,е има време още но...на теб Ставрев какво ти казва,до кога ще продължиш с терапията?
Лек ден маминки :P
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #429 -: Март 13, 2012, 15:04:01 pm »
Момичета, искам да ви питам има ли някой забременял в "Селена" с лоша молфология и недобри показатели от СДИ-тест на партньора. Как се отнасят там към този вид проблеми при мъжете? Прави ли се някакво лечение предварително, допълнителна диагностика на ембрионите по време на самата процедура или нещо друго? И което е по-важно - има ли успеваемост в тази клиника при подобни проблеми? Моля ви за отговор! Важно ми е да реша дали следващия опит да направим там.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #430 -: Март 13, 2012, 17:13:25 pm »
Е най после малко раздвижване тук :).
Хоуп,аз не мога да помогна с инфо.Дано се включи някой .
Арамиз,много се радвам че вече усещаш бебчо,много е хубаво.
Ние сме добре,ама от вчера имам болки в бъбрека,та ще видим какво ще правим ,и ужасния запек ми стегна корема до пръсване,ама ще мине всичко само бебка да е добре.
И моите ръце изтръпват през цялата нощ.За кръвното наблягай на шоколада,по едно кафенце поне на ден .
Клексана ще ми е докрай ,само че при мен е през ден ,редувам с аспирин .Ти имаш ли някакъв генетичен проблем за ради който го биете или просто профилактично?Аз имам склонност към тромбофилия та затова .
Паеле,как върви стимулацията?
Иванова вие как сте?
Очаквам с настъпването на пролетта да имаме тук много +++++тестчета.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #431 -: Март 13, 2012, 18:03:43 pm »
Hope-love от прочетеното в темата не съм видяла да сподели някой за допълнителни изс. направени на мъжа освен спермограмата. Дано се включи някой с повече информация.

Роузи за запека съм най- доволна от пр.мляко :D Отпивам си няколко големи глътки от кутията направо и след малко получавам повикване.

Ееее Арамиз, появи се най-накрая. Лекарите у вашенско какво казват за клексана. Щом тук док. ти е казал кое до кога, защо се притесняваш толкова. Ако не ти обясни никои , така че да ти стане ясно и да си спокойна попитай Мели (д-р Даскалова) в темата за въпросите към мед. консултант.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #432 -: Март 13, 2012, 19:29:08 pm »
Hope,и аз нямам информация за това,за съжаление.Успех ви желая :P
Роузи,да имам тромбофилия и затова съм на клексан и аспирин,а имам и един спонтанен аборт,затова много се притеснявам.
Иванова,лекарите тук незнам какво ще кажат по въпроса,но до момента си карам така както ми е казал д-р Ставрев,акушерките също ми записаха вси4ко в картона от препоръките ми в бг.Ще разговарям задължително и с моята лекарка, за това само си 4акам 4аса,дано тя разсее притесненията ми.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #433 -: Март 14, 2012, 10:28:24 am »
и ужасния запек ми стегна корема до пръсване
Наяж се с две кивита вечер и на сутринта ще се оправиш. Повече течна храна - супи, сокове.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #434 -: Март 14, 2012, 15:30:49 pm »
Арамиз,щом имаш тромбофилия ще си до края на бременноста на клексан ,поне аз не знам на някой да са го спрели,спира се само ако е бил профилактично до към 3-ти месец мисля че .Аз му свикнах вече,а мъжа ми  е станал специалист в боцкането :D.
Купих си дуфалак и днес съм перфектна,боже какво облекчение,беше започнал и корема да ме боли много :).Днес да ви се похваля ме одобриха от телк тъй като не ми стигаха болничните,ей големи нерви ама те хорицата били много готини и разбрани въпреки документите които ми липсваха.
Нямаме ли някой в очакване на стимулация или тестче?
« Последна редакция: Март 14, 2012, 15:32:31 pm от rouzi-anna »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #435 -: Март 15, 2012, 16:04:08 pm »
Момичета, искам да ви питам има ли някой забременял в "Селена" с лоша молфология и недобри показатели от СДИ-тест на партньора. Как се отнасят там към този вид проблеми при мъжете? Прави ли се някакво лечение предварително, дСелена опълнителна диагностика на ембрионите по време на самата процедура или нещо друго? И което е по-важно - има ли успеваемост в тази клиника при подобни проблеми? Моля ви за отговор! Важно ми е да реша дали следващия опит да направим там.

hope-love, ние сме със морфология варираща 7-8% до 4-5%, такива бяха показателите при последните две спермограми плюс Астенозооспермия. СДИ тестовете, които сме правили са 37-38%. Преди две години мъжът ми се оперира от варикоцеле, после лежа в болницата заради орхиепидидимит. Повече от година пиеше Фертил Айд и Тристен изписани от Д-р Кацаров. Освен това е с един тестис. Това ние  второ ИКСИ, като първото беше в софийска клиника 2010 г., тогава приключи с биохимична бременност, беше 5 месеца след операцията на мъжът ми, но без медикаментозна терапия. В Селена ни е първи опит /Слава Богу успешен и дано всичко да е наред до края/ правихме отново ИКСИ, но като изследвания от там правихме само спермограми, не сме правили СДИ тест, преди пунцията ми поискаха всички епикризи и изследвания, които е правил мъжът ми през годините, необходими били за ембриолозите. Това е за мъжът ми, е после излязоха и други неща при мен, после правихме лапароскопия, но важен е резултатът.
Не знам точно каква е успеваемостта при мъжкия фактор, но при нас беше успешно, има и други момичета, които знам, дано се включи още някой.

Роузи, приятелко :)браво за ТЕЛКА, сега успокой душицата.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:07:41 pm от ivetod »
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #436 -: Март 15, 2012, 16:27:40 pm »
Ive,благодаря ти за изчерпателния отговор.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #437 -: Март 15, 2012, 18:25:10 pm »
Роузи,радвам се,4е си оправила болни4ните с тЕЛК  :P
Стискам ти палци и другите ти болежки да минат и да се радваш на корем4ето до термин.
А ми да за тромбофилията и аз знам,4е докрая ще си остана с клексана,но ме е страх ако настъпи раждане или ако съм го била в деня на секциото например,да ли не е опасно да стане кръвоизлив :(.Д-р Ставрев май затова ми каза аспирина до 30г.с. а клексана до 36г.с.,но ако си изкарам още няколко седмици например и не съм родила,ще отка4а да мисля бебо дали е добре ,такива ги мисля напоследък :(
Хоуп,успех мили4ка,и нашата спермограма е много зле,ама много,не сме правили СДИ тест,само спермограма в Селена и от първия път там успяхме след много опити,надявам се вси4ко да е ок и до края и бебо се роди жив и здрав.Късмет :P
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #438 -: Март 16, 2012, 11:05:44 am »
Благодаря ти, Арамиз.Стискам малци оставащите седмици от бремеността ти да са леки и спокойни и да родиш прекрасно здраво бебе. И един въпрос към теб: Тромбофилията преди бремеността ти ли е установена или след кано разбра, че си бременна? Кой те насочи да направиш изследването и имаше ли някакви индикации, че може да я имаш или просто превантивно се изследва?
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #439 -: Март 16, 2012, 22:53:06 pm »
Hope-love,благодаря ти за пожеланията :P,дано скоро и ти се похвалиш с бременен резултат :P
Изследването го пуснахме преди да забременея в Селена,назна4и ми го д-р Ставрев,не бях пускала имунология а тя е важна да се направи преди да се запо4не АРТ процедура.