0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #440 -: Февруари 20, 2015, 18:23:55 pm »
Беата, и от мен честито на патерица.! Много да са здравички!
Стоека, и във Вис Виталис има, но май в Бургас нямате този магазин. Аз поъчвам от интернет - по-мързеловия начин. Само да кажа Павловичата мас с ЕКТОИН препоръчвам, по-"богата" е.
Съгласна с mgstra, че бебетата се разболяват от виросоносителите и дома, а не от разходки.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #441 -: Февруари 20, 2015, 22:16:20 pm »
Видях, че се продава павловича мас и с лайка.
Бузките й са много червени и сухи. Навън мажа с колд крем на Мустела, в къщи пак на Мустела хидра бебе.
От тази мас коя да избера. Авалон, ползвала ли си с лайка?
Има и някаква съобразена с Евросъюза също.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #442 -: Февруари 20, 2015, 23:06:03 pm »
 Не Стоека, не съм ползвала, нямам намерение и да експериментирам, за всякакви подобни изцяло съм се доверила на сестра ми - доказан специалист. Имам всякакви подарени кремчета, колд, за подсичане и н'ам кви още - нищо не съм пипнала. Аз също използвам този крем за ръцете. Копирам за ектоина

Естествена активна субстанция, която помага за
намаляване на ефекта от вредните слънчеви лъчи. Освен
това, ектоинът има способността да задържа водата в
кожата и да защитава клетките от вируси, резки
температурни промени, химикали, алергени и бактерии.
Изключително полезен е в екстремни ситуации като
агресивна атака от околната среда като UV радиация и
много сух въздух.

Ето и още, не рекламирам сайта
https://www.koalabebe.com/Козметика/Крем-пудра/Крем-против-подсичане/Оригинална-Павловича-мас-с-ектоин.html
 Пише и за стрии, но не съм го ползвала, друг ми беше "предписан" като по ефективен.
Та доволна съм много, за това няколко пъти с чисто сърце го препоръчвам, ти вече сама решаваш, ако искаш вземи с лайка.
Лайката я ползвам в по-натурален вид - като отвара, за очички, лице, носле и дупе всяка вечер.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #443 -: Февруари 20, 2015, 23:10:24 pm »
Да и аз в коалата го видях с ектоина.
В друг сайт видях с лайка, та се зачудих. И аз лайката я ползвам като отвара, за очичките и т. н.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #444 -: Февруари 20, 2015, 23:18:45 pm »
И аз мажа обилно с колд крем дори да сме с колата от-до и вкъщи мажа бузките с крем (защото тялото го мажа от дъжд на вятър) а бузите му са като шкурка 8O Явно наистина трябва някакви такива като маста да се ползват, щото колд не колд кремове....
Мерси за споделеното за подложките. Аз също мислех да потърся на минене. Това че има ластик отдолу звучи добре против плъзгането, но не мога съвсем да си го представя как ще стане - моята седалка няма подложка, а е тапицирана цялостно и странично - може би ако мине през страничните дупки на колана :ask: Ще видим... Иначе и аз като Маги имам един тон кърпи, кърпета и лигавници и в коша подлагах, но тук не мога да го измисля още как да стане, та не пречи и една подложка, че не ми се пере толкова чест тапицерията :lol:
Ние днес направихме дъъъъълга разходка 8O Дори се накърмихме на бързо в колата, че да не бързаме да се прибираме и времето беше чудесно! Открих проблема на малкия - превъзбужда се и не може да заспи. Оттам се вкисва и зацикля... Днес беше тотална истерия на обяд, дори не яде и аз го хвърлих пищящ в коша и в колата. Разходихме се и той заспа и си отспа едно хубаво на слънце (последно яде добре в 10:30 и в 12:30 се опитах да дам тиква и каша и почти не яде) та чак в 16:30 го събудих да яде и после беше един весел и щастлив - чак на мен не ми се вряваше :lol: Лошото е, че сега вечерта пак повторихме упражнението с два часа киселеене и едвам заспа :( Дано му хвана цаката...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #445 -: Февруари 20, 2015, 23:32:03 pm »
Mousyt, този крем не е мас, няма нищо общо с животинската мас, така се нарича, нещо във връзка с произхода му беше.
Това с превъзбуждането ми е познато. Разбра ли от какво се превъзбужда?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #446 -: Февруари 20, 2015, 23:39:47 pm »
Ясно за кремчето - името подвежда.
За превъзбудата не съм разбрала - според мен причина няма. Седи си в столчето за хранене и си играе с една играчка, нямаме гости, хора, не му се обръща внимание...някак сякаш пропуска момента да заспи и оттам. Другото е, че се налага да го "тормозя" като го слагам на леглото и си играя с него, като го обръщам по корем и т.н., че да свиква и както се хили и се радва на играта ни започва да подмрънква и само иска да го разнасям после. Последното, което ми идва на ум е телевизора, макар че не е нещо ново за него, а и той седи с гръб и далече от него - не е като да съм го сложила да го гледа, но си мисля че може да е фактор, защото като го разнасям и като го види и млъква и зяпва 8O
А да и преди около месец почти беше спрял да повръща, сега е някакъв ад...някъде около два часа след хранене започва изхъврляне на вода и обработено мляко - днес се преобличахме 4 пъти, при положение че и лигавник има (и заминаха не знам колко лигавника) - много се мокри :( Кога ще му мине това повръщане...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #447 -: Февруари 21, 2015, 08:53:24 am »
Здравейте! Беата,честито и на вас и на малките. Да са здрави и много усмихнати./срам,не срам :?патерица,без патерица  :lol:/. Стоека,Павловича мас има и в Бургас да се продава,но ти вчера вече си била на посещение тук  :wink:.Другия път ще ти кажа къде се продава, а ако искаш да ти организираме едно транспортиране... :) Тук се надявам да се покаже слънцето,поне до обяд. тая нашата ,морската,пролет си е "оле-мале".... Ама какво да правим. :( С това разполагаме. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #448 -: Февруари 21, 2015, 09:37:12 am »
Тук се надявам да се покаже слънцето,поне до обяд. тая нашата ,морската,пролет си е "оле-мале".... Ама какво да правим. :( С това разполагаме. :wink:
Да, ама имате страхотна есен.
Mousyt, Нора се превъзбужда вечер след хранене , ако си играем и кискаме, много е сладка, но следва драматчен рев и късно заспиване. Затова не я закачам след вечерята.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #449 -: Февруари 21, 2015, 10:44:55 am »
И терен за невероятно лято :)
Момичета, чета ви, но никак не ми се пише. Щастлива съм с постиженията на мъниците, страдам с болничките и нервничките и сипя пожелания наум за рожденниците.
Калина става все по-самостоятелна, отварят ми се се супер възможности за правене на нови неща с нея и без нея и някак позагърбвам писането във форума. Ето, последно взех хлебопекарна, и след първия клисав хляб вече се справям страхотно. Варих и сладко от дюли. Днес ще правя кекс. Успявам да се завъртам из кухнята прилично. Разхождам се с малката с часове когато времето е хубаво. Събирах я вече и с други дечица на нейната възраст и беше страхотно! Децата си играят много готино, разбират се идеално макар и да ни се струват малки. Е, пошляпахме едно момченце, но нежно и с любов :)
Захранването ни върви супер, още малко откраднато време за мен. Увивам Калина като ескимос и и сервирам закуската :) След половин час прибирам. Все по-добре си хапва мъничето, а и забелязах че като се храни много говори. Иначе не, но само и дай нещо за ядене и се започва: баба, деде, мата... Кифла! Моята кифла! <3
Та такива неща при нас. Скоро започваме пак да хайманосваме и сигурно съвсем няма да пиша, но ще чета и ще съм с вас. Хубав уикенд и много щастливи мигове! Поздрав с тази статийка: http://purvite7.bg/?p=13890
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #450 -: Февруари 21, 2015, 11:28:42 am »
Хей,Lili браво на теб,а и на Калина ,че ти остава време за гозбички:)
Аз обичам не точно ежедневното готвене даже ми е досадно много,а това да правя нови неща и десерти:)
Сег си взех нов миксер с купа (сам да си бърка) и така като теб ми се иска мааааалко свободно време и да спретна кекс или едно много хубаво лесно руло :lol: 8)
 

Честит Първи Рожден Ден ,Beata на малките вече по-големи дечица:)Да са ти много ама много здрави както и вие за да може да си ги гледате:) :happy_birthday_1: :cheerleader: :ballons: :bighug:

Ние не сме излизали отдавна (освен за консултацията когато беше многоооостудено) и само дебна времето,но все духа тук ужасен тоя вятър.
 

Мousyt,за подложките аз нали бях питала и аз та си взех поръчах си онлайн най-обикновенни с две лица по 15 лв са ,но не съм ги пробвала още и неззнам дали са добри.На Лорелли май бяха.
Мати,дано скоро спре да повръща,много е кофти така наистина.
Наш Боби нали и той и хапва Аптамил ар и все след хранене го вардя някой да не го попрегъне и мачка или като съм го слагала в кошчето венага повръща доста.
Но от доста време не се е случвало ,но и внимаваме ,а млякото вече му го меша с Аптамил1 ,че се запича много и реших проблема ака си нормално.Но днес ме изненада с яко рев докато ака и е пак запечен незнам защо нали вече не му даваме само антирефлукното :?
А инак и нашата госпожица така киселее като Мати сякаш като й се спи и голямо изнервяне пада.
Телевизора е близо ,но незнам дали им пречи.педиатърът като дойде първия път и каза,че не облъчвал уж :?

А за температурата и аз много търсих кога точно се води,че има детето и намерих същото като Смайли :)
Но и сега покрай болничките ми бебешоци за първи път то си им личи ,но незнам дали всеки път ще е така де.
Някакси розови топлички ,а Боби беше ужас не можеше да си отвори очите и отпуснат кошмарно беше:(
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #451 -: Февруари 21, 2015, 14:32:11 pm »
Честито хлебопекарна на Лили и миксер на Мих  :P
Аз пък продавам стари неща в OLX (днес публикувах мелницата за отпадъци, не успя да се хареса на мъжа ми и това е  :lol:) - хем да се освободи място, хем да вземем някой лев.

Успяхме да се разходим в това разкошно време.
Още е хремав Дани и го мъчи този запушен нос. Нощем не може да си намери място. Обикаля неговото легло, а и нашето вече. Май ще му слагаме решетката на кошарата и от другата страна.
Ей сега пък заспа по корем, на коленца, с дупе във въздуха  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #452 -: Февруари 21, 2015, 14:56:54 pm »
Смайли,мерси мила:)
Каква е тази мелничка :oops: :)
Много хубаво,че сте се разходили:)Ние само на терасата :lol: 8)
Бързо да му минават сополчетата на сладък Дани:) :bighug:

Те и другите са на разходка сигурно:) :babbycarrage:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #453 -: Февруари 21, 2015, 15:11:22 pm »
Каква е тази мелничка :oops: :)
Монтира се на мивката и изхвърляш отпадъци директно в сифона (биологични, например обелки от краставици, картофи и др.п.), натискаш един бутон и тя ги смила и заминават в канала. Така не си пълниш бързо коша и не ти се вмирисва.
Но моят мъж все го е страх, че можело да се запуши и още от началото не я искаше, докато накрая не ме принуди да я демонтираме  :( А пък аз си бях доволна от нея.

Другите наистина са по разходки явно  :P
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #454 -: Февруари 21, 2015, 15:27:12 pm »
От тези мелачки, в които на домакинята и пада пръстенчето, и тя бърка вътре да го извади. Естествено мелачкате се задейства сама и познай какво става. Това в кръга на шегата разбира се :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #455 -: Февруари 21, 2015, 15:34:48 pm »
От тези мелачки, в които на домакинята и пада пръстенчето, и тя бърка вътре да го извади. Естествено мелачкате се задейства сама и познай какво става. Това в кръга на шегата разбира се :)
Ахахах  :lol: По филмите обичайно двама се бият, единият затиска другия до мивката, пъха му ръката в сифона и натиска бутона ... бррррр  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #456 -: Февруари 21, 2015, 16:19:07 pm »

Ей сега пък заспа по корем, на коленца, с дупе във въздуха  :lol:
Хаха, любима поза за сън.
Бързо да се оправя Дани.
Разходката ние я изкарахме в сън. Чуе ли пиукането на входната врата при отваряне и  8O.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #457 -: Февруари 21, 2015, 17:14:50 pm »
Здравейте и от нас!
От вчера и малката е болна.  :(Изписаха ни антибиотик, а сутринта бяхме с температура 40,6 градуса. Цяла седмица недоспала от двамата и вече ходя като сумнамбул.
За разходките ви завиждам благородно. С Марти беше лесно, от сутрин до вечер не се прибирахме. Но с двамата е доста сложно, особенно ако баткото не е в настроение и не иска да слуша разходката в парка е цял кошмар. А като почне и малката да щъка лудницата ще е пълна.  8O Но да са живи и здрави и това ще го преживея. :) Че малката като вдигна температура така се предаде и отпусна като кашкавал беше милата. С баща не можем да сварим да я увиваме в мокри кърпи.
Пожелавам приятни почивни дни със здрави дечица и мами!


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #458 -: Февруари 21, 2015, 18:04:23 pm »
Ra4ko, съчувствам ви!
Дано се оправяте бързо всички! Аз още не съм се сблъсквала с такива температури и сигурно ще се побъркам като се случи някога.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #459 -: Февруари 21, 2015, 19:23:30 pm »
Рачко бързо да оздравявате :)
Аз още съм сама с децата и днес ни бе малко странна разходката домързя ме да влача количката и се натоварихме на колата оставихме каката на урок по английски в дианабад,аз междувременно бях на козметик с малчо и после с кошницата на една площадка изчакахме кака и се видях с един колега по едно време малчо се събуди и му бе много странно къде е и че не е в количка :lol: