0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #300 -: Октомври 16, 2015, 20:58:01 pm »
http://olx.bg/ad/predpazna-reshetka-za-stalbi-ID5uCH8.html
Видях една решетка за стълби в продавалника. Сякаш Бебе търсеше.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #301 -: Октомври 16, 2015, 22:59:01 pm »
http://olx.bg/ad/predpazna-reshetka-za-stalbi-ID5uCH8.html
Видях една решетка за стълби в продавалника. Сякаш Бебе търсеше.
Аз търсех, благодаря!
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #302 -: Октомври 16, 2015, 23:53:25 pm »
На 7ми беше 5400гр.. Под долната граница която 5500 гр за  момченцата на 4 месеца.наистина е мн активен но е здрав

Добре де, детето ти нали е здраво, активно, а явно и не се запъва на ядене - яде си. Признавам си без бой, че на детска консултация Дани не съм го водила за "мерки и теглилки", май всеки месец се прави иначе, поне до годинката. Може и да греша, ама по спомени май така беше... Водех го да му слагат ваксини само, когато им е ред, тогава са го мерили и теглили, не помня някога в тези случаи да се е оказвал в "табличните параметри".  :lol: Твърде висок бил, явно не хапвал достатъчно - повече да ядял. Като им изброя какво изяжда на ден и по колко, следваше  8O 8O 8O и съвет - да не му давам чак толкова храна... Е, последно малко ли яде, достатъчно ли яде, твърде много ли? Та по тази тема - яде колкото иска, расте както му е заложено генетично, щом е във видимо добра форма и здраво - значи си е ОК и няма нужда от чалдисване.
Не казвам, че някакви общи параметри за едно и друго изобщо не трябва да бъдат отразявани от майките, ама наблягам на ОБЩИ. Когато моето беше бебе - повярвай ми, доволно се нагледах на ошашавени майки, заради +- няколкостотин грама от таблицата, минус 1-2 сантиметра този месец, ама на другия вече са наваксани и са отгоре даже... Много от педиатрите на ДК, допускат грешката да коментират такива данни с майките, все едно ги коментират с колега. Възприятията на двете категории са различни, а мнението не е мое, а на педиатърката на Дани, която е изключителен професионалист. Та тя ми е казвала, че за бебе Х, тези данни се нанасят и интерпретират за период някакъв, а не за месец Х сами по себе си, защото развитието на бебета и малките деца е супер динамично и едно и друго, което днес е така, след 10 само дни може да е друго. Освен това - се взимат предвид и физическите характеристики на родителите за тези оценки, дори костната структура на детето влиза в тези сметки. И, ако, когато се каже на майката, че с нещо има потенциален проблем - то следва да се направи, след като гореописаното е проследено за някакво време, взети са предвид множество фактори, че едва тогава евентуално... А не както масово се прави у нас "на парче" и месец за месец. Пак казвам - мнение на специалист, не моето лично. Моето лично само съвпада с това.
Предвид моята физика, тази на бащата на Дани и изобщо на всички в двете фамилии, ако имах пухкаво бебе - би било доста странно. Ми то не мяза на гората това дете все пак, а на родителите си. Респективно - родители дето са по-едрички, или по-високи, или и двете - да имат някое "клечаво" бебе като моето - също е доста малко вероятно. Ама и двете са си здрави, нормално растящи и хич не влизат в едни и същи параметри на прословутите таблици, пък са на една възраст. За да се говори за проблем - то следва 2-3 месеца примерно, детето да е с 2 кила под нормата, а не със 100-200гр.. Така, че се успокой и ако не си убедена, че трябва да сменяш хранителния режим на детето си - ми не го сменяй.
Да ти кажа хич не искам да давам повече от 2 пъти АМ на ден,защото започва да ми намалява кърмата понеже искам да го кърмя и след 6-ти месец.и ако каже другият месец че не е в нормата  като едва ли не "мъча детето си на кърма" -както тя се изрази  8O ще иска да минем изцяло на АМ една вечер като не му стигаше кърмата давах и АМ от който цокна 30 гр. и ревна че иска на гърда и като му дадох заспа спокойно.ами как да му дам АМ за вечеря не си го представям поне не на този етап .през деня като му давам АМ си хапва ама имам чувството че не го наяжда така както кърмата ми.детето си е добре здраво е,активно е.според мен си е на генетично заложено така. първото ни братовчедче и то така е вървяло слабо като телосложение и до ден днешен  си е клечо.най-вероятно и Боги ще е така.всеки месец заради тия "мерки и теглилки" си тръгвам от болницата разплакана и ми е омръзнало да слушам как да си храня детето и че едва ли не го храня,защото е с ниско тегло  :?
радвам се на хубавите новини тъкмо и аз си мислих за Ротавируса,ама вие сте коментирали вече  :wink:
 

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #303 -: Октомври 17, 2015, 07:50:32 am »
shinzou, в коя норма не е бебето?Имате ли нощни кърмения?  По повод дългото кърмене, хубаво е да имаш бройки на равни интервали. Аз бих кърмила на всяко хранене и бих вадила шишето за дохранване. Няма как да не е сито бебето и да не иска да яде или да си спинка сладко, моите извинения на педиатърката. От друга страна, в будните часове ако е жизнено, значи си е ок. Други педиатри няма ли при вас? Потърси друг лекар, бива ли да живееш в стрес?! Моят син също вървеше на долна граница на нормата, много се притеснявах, защото повръщаше и винаги съм питала как е, педиатърът винаги твърдеше, че всичко е повече от прекрасно(аз супер много се ядосвах, че е толкова спокоен  :lol: ) и наистина детето изглеждаше добре, като здраво и жизнено дете, усмихваше се.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #304 -: Октомври 17, 2015, 08:35:45 am »
Привет и от нас! Доста дълго не сме се записвали в прекрасната ни темичка. Но гостувахме при баби и дядовци, после напред назад по лекари и рехабилитации. Слава богу всичко е ок, вече и неонатоложката и рехабилитаторът казаха, че не искат да ни виждат повече:) Почваме подготовката за рождения ден и избираме торти и тоалет. Вие къде поръчвахме тортите за първия рожден ден. Искаме ми се нещо интересно, но непретенциозно. От другата седмица ще работя от вкъщи и ще ходя два пъти в седмицата за по няколко часа. Дано малчо се разбира с баба си и се слушат:) Хубав уикенд!
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #305 -: Октомври 17, 2015, 09:34:30 am »
Ариадна браво на вас,че сте добре :) аз поръчах от "неделя"...най-близка и удобна ми е,не за друго :lol: инак съм фен на "двете фукли" и "100 грама сладки" :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #306 -: Октомври 17, 2015, 14:27:12 pm »
Виждам, че сте заговорили за рожден ден. И аз искам да се допитам до вас :) Малкият след няколко седмици става на 2 годинки. Чудих се дали да му отбелязваме празника в детската ясла. Дали детето въобще ще разбере какво се случва и дали ще се забавляват с останалите дечица? osi_10 Мислих си и за почерпката...В яслата дават да се внасят торти със сертификат. В "Лагуна" или "Неделя" (не мога в момента да се сетя точно) имат бисквитена торта, която отгоре пак се прави с картинки, фигурки и т.н. Мислите ли, че е удачно за толкова малки деца да им се дава тази торта? Не знам дали и другите родители ще са съгласни децата им да ядат това. И, въобще, какво ви е мнението за отбелязване на празника в детска ясла на тази възраст? :) Аз съм леко раздвоена.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #307 -: Октомври 17, 2015, 14:37:31 pm »
Лари,Вера тръгна на ясла на 2г.и2 м. та не съм го отбелязала в яслата,но пък и направих парти в детски клуб и много се забавляваха,от там нататък винаги съм го отбелязвала в градината с торта,сок и т.н. и отделно съм правела и парти в клуб :lol: с Алек мисля да си ги спестя тия простотии :lol: просто нося торта в яслата и толкоз :lol: докато не почне да му разбира главицата от клубове :lol: тъй,че не е проблем според мен да отнесеш торта забавляват си се малчуганите,е,зависи си все пак и от г-жата де,нашата определено им измисляше много игри,носех им шапки,свирки,балони и т.н. да си е парти отвсякъде :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #308 -: Октомври 17, 2015, 14:57:52 pm »
Алекс, мерси. Той, че няма да запомни и разбере нищо от празника, няма. Затова и аз мисля да го даваме "кротко" :). Ще им занеса и шапки, балони и т.н. Надявам се, че госпожите ще им организират забавление. Може би предната седмица ще ги предупредя, за да говорят с родителите, дали всички са съгласни децата им да ядат торта. Доколкото разбирах, им дават някакви съвсем миниатюрни парченца, колкото да се каже, че са яли торта, но може някой родител да не е съгласен.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #309 -: Октомври 17, 2015, 15:21:56 pm »
На Божидар 2те годинки ги направихме в бистро с детски кът. Бяха 6 деца (от 2 до 5г.) с родители или баба ;) Децата много се 3абавляваха и рожденникът доста време след това се присещаше. Още не бяхме на градина, но пък е ра3правял как е ял торта на РД на други деца и пее после "хепибърдей"  :lol: 3нам, че има градини, в които дават само пакетирани сладки и сокчета да се носят, а тортата е от картон - само 3а снимка. То и а3 не съм фен на сладкото, ама няма как всеки родител да питаме, а и наистина дават символични парчета - та ако ги пре3аредят децат със 3ахар, нали госпожите ще луднат :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #310 -: Октомври 18, 2015, 00:40:01 am »
В нашите ясла и градина учителките категорично ни молеха да не е торта с крем, а някакъв кекс. Иначе децата се затрудняват при яденето. Така че, и тази година ще правя кекс или дори два. Зависи как ще се уговоря с майката на другото дете, което има рд на същия ден.
Иначе на 2 г. не разбират, че имат рд, но на 3 - да. На тях и празник само в градината може да им стига, но не и на мен.  :lol: Така че, ще имаме гости. Моята кокона вече пее "хепи бъртдей" и обяснява как ще стане на 6.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #311 -: Октомври 18, 2015, 09:03:04 am »
И аз бих взела кексчета. Правят такива, на които като ги подредиш и да пише ЧРД еди кой си и годинките. Много са красиви  :P
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #312 -: Октомври 18, 2015, 10:14:14 am »
Здравейте, и ние имаме рожден ден съвсем скоро. Но ще си го правим в много камерен състав, евентуално ще дойде племенницата ми, тя е на 3 години и момиченцето на наши близки, което е на 1 и полавина години. Нашият и с двете обожава да си играе. Взела съм от Джъмбо балони и украса, че малкият много се впечатлява от шарении, ще поръчам съвсем обикновена торта и то съобразена с вкусовете на момиченцата, че нашият не яде още. Ние ще се почерпим с родителите и това ще е  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #313 -: Октомври 18, 2015, 13:16:25 pm »
За първия РД на Моника аз си правих всичко.Имаше мъфини с ябълки и мини мъфини, две хапки за децата бяха точно, бутер охлювчета с извара за децата, плодове и вода :) Тортата беше с крем и блатове, така че децата да могат да я опитат, но беше за мамите.Събрахме се с майките с който сме си най-близки в парка, тъй като децата се познават по физиономия.Те на тази възраст още не се заиграват и са самосиндикални според мен.
До втория има време, не съм го мислила още.
Блу, има логика да няма крем, че голямо мазане с крема.Обикновени плодови мъфини са идеални за такъв случай, хем са в шарена хартия, хем са вкусни.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #314 -: Октомври 18, 2015, 14:28:00 pm »
Аз имам един въпрос относно миенето на зъбките.  Как карате децата да плюят и да не гълтат пастата,  и как изплаквате устата.  Кошмар ми е това с пастата.  Тя с удоволствие пъха четката в устата и търка,  ама пастата ми разказва играта.  Пастата е за бебета 0+, може да се гълта,  но все пак има друго предназначение.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #315 -: Октомври 18, 2015, 15:33:09 pm »
Свате, аз не мисля, че можем да накараме децата на тази възраст да си изплакнат устата и да изплюят. Аз слагам минимално количество паста на четката (колкото оризово зърно).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #316 -: Октомври 18, 2015, 15:43:21 pm »
Здраявейте, какви аспиратори за нос ползвате? Ние от вчера имаме хрема и е гокяма мъка. :-(
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #317 -: Октомври 18, 2015, 15:52:57 pm »
Кати, ние имаме два аспиратора за нос.

Единият е този:
http://www.pakostnik.com/bg/aspirator-za-nos-v-kutijka-canpol
Ако детето се дърпа си е цяло изкуство да успееш да изсмучеш нещо с него. Защото тъкмо дръпнеш с уста и то си мръдне главата и нищо не си направил. Накрая ми се завива свят от засмукването.

Вторият е този:
http://www.pakostnik.com/bg/aspirator-za-nos-baby-vac
Върши страхотна работа, но е доста стресиращ заради шума на прахосмукачката. Дани го държи мъжа ми, а аз го поставям, за да успеем да издърпаме. Но върши работа.

Нямам отзиви за електрическите и ще ми е интересно някой да сподели.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #318 -: Октомври 18, 2015, 16:11:07 pm »
Момичета и Ра4о, а боти/ботушки откъде сте взели или ще вземате?

Бяхме в аутлета на КК, но не му влиза лесно крака в нито един модел. Само в едни ботушки, които са с два ципа от двете страни, но горе са му тясни.
Не ми се дават 80-100 лв. обаче. Ако има нещо за около 50-60 лв. би било добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #319 -: Октомври 18, 2015, 16:15:26 pm »
Аспиратор за нос на маример мисля, че имам, подобен на втория, който Смойл е показала, но се дърпа с уста. Имам и един като гумено шишенце с накрайник, не мога да кажа, че някой от двата дърпа по-добре, но аз нямам и голям опит с тях.
Електрически, Жбрул беше похвалила, че върши работа.
Кати, не всеки сопол става да се дърпа. Слагай физиологичен разтвор често, че подсушава лигавицата, аз най-много харесвам дозите.