0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #520 -: Октомври 17, 2014, 14:47:06 pm »
Момичета искам да попитам /понеже имам записан час при д-р Владимиров за другата седмица за консултация за инвитро за първи път/ дали трябва да нося изследвания или той ще назначи и дали това ще е с този първи преглед ? Не мога да ги пусна сега хормоните ,защото цикъла го очаквам към края на месеца, но съм затруднена финансово и поне да знам ,ако трябва да си осигуря парички. Или пък трябваше да опитам за по- далечна дата да запазя час май :ask:

Adito,

Носи си всички изследвания, които имаш направени досега. Нови изследвания недей да правиш - докторът ще ти назначи каквото прецени. Добре е да си разпечаташ и попълниш предварително този въпросник на клиниката, като го донесеш със себе си на срещата с доктора:

http://www.ivf.bg/dom/index.php/bg/invitrosofiaquestionnaire

(кликни върху оранжевия надпис "Изтегляне на въпросника")
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #521 -: Октомври 17, 2014, 20:04:25 pm »
Благодаря за отговора  :)
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #522 -: Октомври 23, 2014, 20:52:53 pm »
Да споделя с вас за моя днешен преглед при Д-р Владимиров ( имах час за 11.00 ) :) Пристигнах с нощния Биомет в 6 ч,а в 7.20 ч. вече бях в клиниката .Д-р Владимиров дойде 5 мин. след мен ,помолих ако има възможност по-рано да мина прегледа и той след 30-40 мин. ме прие, прегледа ме обстойно и уточнихме какви трябва да са следващите стъпки. Много съм доволна от всичко и действително ако имах достатъчно финансов ресурс бих продължила и по-нататък. Но в момента имаме да решаваме доста неща с милото и да видим до къде ще стигнем с разговорите :)
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #523 -: Октомври 23, 2014, 21:25:53 pm »
Adito, не те агитирам, просто като тема за размисъл. Времето изобщо не работи за теб и колкото повече отлагаш, в най-добрия случай ще става по-трудно и ще струва по-скъпо. А е възможно дори и с повече пари да не се случват нещата както бихте искали.

Успех, каквото и да решите! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #524 -: Октомври 23, 2014, 22:08:44 pm »
Adito, от предните ти постинги видях, че си на 40 години. Подкрепям mag, че нямате никакво време за губене. Говорихте ли с доктора за кандидатстване по фонда? Още 3 години имаш право да кандидатстваш за финансиране по фонда. От клиниката могат бързо да ти оформят документите, а колко ще се чака за одобрение - това вече трябва да кажат момичетата от темата за фонда, които сега чакат.

Освен това, община Варна имаше програма за финансово подпомагане на двойки със стерилитет за лечение инвитро. Провери дали има и тази година - мисля, че имаше. Отпускаха май по 2000 лв.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #525 -: Октомври 26, 2014, 23:39:23 pm »
Още 3 години имаш право да кандидатстваш за финансиране по фонда. От клиниката могат бързо да ти оформят документите, а колко ще се чака за одобрение - това вече трябва да кажат момичетата от темата за фонда, които сега чакат.

Чака се около 9- 10 месеца.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #526 -: Октомври 27, 2014, 12:34:56 pm »
Благодаря ви момичета  :) много сте мили . При мен сега обаче възникна проблем относно половинката. Оказа се , че както искаше дете, сега бие отбой :( .  Чувствам  се много зле и на кръстопът. Но така или иначе трябва да помисля как да постъпя . Иначе в момента нещата при мен все още са ок, но като няма желание другата страна не знам. Абе чувствам се като идиот ,толкова съм копняла за семейство и дете  :balk_145: ,но явно няма да се случи....
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #527 -: Октомври 27, 2014, 14:24:42 pm »
Адито,не се отчаивай.Поговорете спокойно  с половинката ти,дай му малко време да свикне с всичко случвящо се и даго приеме.Пожелавам ти по бързо всичко да се нареди.Успех и късмет.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #528 -: Октомври 27, 2014, 14:32:26 pm »
Ади,не се притеснявай за това. Само привидно е!Повярвай ми. Нас също ни е страх ,особено в такъв момент и действаме малко " първосигнално" като се отказваме от всичко.Но вътрешно не е така.Дай му малко време и направете сериозен разговор.Начертайте си пътя,който да следвате и тръгвайте.... Имате ли цел,ще я постигнете.При добри специалисти сте.Доверете им се.Финансите са на втори план.Те винаги са проблем,това е пределно ясно на всички ни,но винаги има варианти. А и времето ви е много лимитирано.Не го забравяйте.Успех желая и ще ви следя,ей... :)

п.п. за кураж,погледни ми лентичката...,а в допълнение- мъж съм, на 48/ че и половина ,вече/. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #529 -: Октомври 27, 2014, 15:02:52 pm »
Благодаря за подкрепата :) дано да сте прави, защото иначе ще трябва по друг път да поема,колкото и да ме боли . Може да е решил да остане без деца :(  тези дни така го усещам. Но аз много искам да си имам едно малко слънчице :)
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #530 -: Октомври 27, 2014, 23:44:18 pm »
Може да е решил да остане без деца :(

Не вярвам :) Най-вероятно се е уплашил, всички тия процедури изглеждат ужасно за всеки, докато не се сблъска челно с проблема. Ще свикне, дай му време. А през това време ти тактично си действай, помни че нямаш време за губене. :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 23:52:45 pm от mag »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #531 -: Ноември 21, 2014, 13:34:37 pm »
За тези, които обмислят дали да направят ERA тест - едно ново проучване, което показва ползата от теста за определяне на периода на гостоприемност на маточната лигавица към ембриона.

http://www.ivf.bg/dom/index.php/bg/news-archive/12-novini/255-klinichna-efektivnost-na-embriotransfer
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #532 -: Ноември 22, 2014, 22:15:23 pm »
Здравейте.
Знаете ли защо в 2014-та се забави толкова подписването на договора на клиниката с Фонда? Чудя се дали сега ще стане по-бързо, защото скоро ще взема заповед и тъй като няма вече за кога, ще правим опит през 2015-та. Не ми се иска да чакам до май  :ask:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #533 -: Ноември 23, 2014, 01:14:46 am »
zazu1, според мен, през 2014-та се забавиха договорите на всички клиники с Фонда, защото имаше промяна в статута на Фонда.

надявам се повече правителството да не се заиграва с Фонда и съдбите на хората.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #534 -: Ноември 23, 2014, 09:44:01 am »
Дано  :crossfingers:
Не ми се губи още половин година, предвид, че вече сме в четвъртата година борба. Чудя се дали да не се разходя до клиниката и да говоря с д-р Владимиров дали има яснота с това преподписване.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #535 -: Ноември 29, 2014, 14:20:25 pm »
Здравейте.
Проведох два неуспешни опита ИКСИ при д-р Владимиров.При първият опит като нов пациент на клиниката бях въодушевена и обнадеждена,останах с впечатление че това е моята клиника и моят доктор.Разочарованието ми дойде по време на процедурите за вторият опит.При чакането ми за прегледи по време на стимулация бях"пререждана"от други момичета дошли след мен.Не знам защо доктора извикваше тях първо,а аз оставах да вися да чакам.При прегледите само споменаваше:Трудно вървят нещата...Последният преглед преди пункцията трябваше да бъде при него,за да се уточни достъп за пункцията тъй като имаше някои  очаквани препятствия за осъществяването й.Така или иначе погледна папката ми,видя и мен и ме препрати на д-р Белчева.На следващия ден пункцията ми беше определена за 08.00 ч.сутринта.Пристигнахме със съпруга ми в оказаното време,сестрата ни пое и ни настани,но нещо смутолеви,че ще чакаме.След околко 1,5 чакане се установи,че друга двойка ни е изместила като час....и вместо в 08.00 след чакане и притеснения моята пункция беше извършена в 9.45.След визитацията на доктора след това поясни,че до 12.00 ч.трябва да получим становище от ембриолозите и да си тръгваме....Последва пак притеснително и унищожително чакане до 12,а след това и до 13.00 ч.-установи се,че"ембриолозите ни били забравили"?????Така спомена сестрата....Така или иначе останах с едно усещане за поведение на доктора,което показваше-нещата едва ли ще станат при вас така че няма смисъл да бъдем точни с вас.....Когато се разбра,че няма да има ембриотрансфер поради малък брой качествени яйцеклетки бяхме извикани на разговор с уговорката да бъдем в клиниката към 09.00 ч.Бяхме точни.Доктора ни видя,многократно минаваше през нас,но сякаш избягваше разговора....Приемаше разни други двойки,пак минаваше,пак нищо не казваше....Видно беше,че не сме "успешната му двойка",че не сме лесен случай и че не му се занимава с нас.След 3 часово чакане,останали почти сами в чакалнята бяхме извикани и уведомени с 1 изречение-няма да има ембриотрансфер,елате след 10 дни.Така или иначе правя следното заключение-АКО СТЕ НАД 40,АКО СТЕ ПО-ТРУДЕН СЛУЧАЙ,АКО СЕ НАЛАГА ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ(извън рутинните хормони и спермограма)НЕ ПОСЕЩАВАЙТЕ Д-Р ВЛАДИМИРОВ!!!Той залага на младите двойки,на лесните случаи и не обича да се рови в проблемите и в допълнителни изследвания.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #536 -: Ноември 29, 2014, 16:21:30 pm »
Здравей, donyka11,

Не бих искала да звуча като адвокат на д-р Владимиров, но искам да ти споделя своето мнение за твоя случай. Напълно разбирам разочарованието ти. Всеки има право да се разочарова от лекаря, на когото е доверил сбъдването на мечтата си, но не ми харесва генерализирането в твоя пост.

Докторът е известен точно с решаването на трудни случаи с по-възрастни пациентки, с ИЯР или лош отговор на стимулацията. Аз самата съм на 39 години, с много проблеми и при мен, и при мъжа ми. Но нито ние, нито докторът се отказахме. Правихме безброй изследвания. Имам немалко опити ИКСИ, но накрая успяхме.

Относно чакането-всички чакаме и то по много. С течение на времето посвикнах с това, независимо че понякога и аз се изнервям, особено ако бързам. Но съзнавам, че докторът е един и няма как хем да искаме да ни обърне достатъчно внимание, хем да не чакаме.
На мен ми се е случвало и да ме изпреварват, и аз самата да изпреварвам. Винаги има причина за това. Давам ти пример защо аз съм изпреварвала останалите пациентки. Единия път получих хиперстимулация, отидох спешно в клиниката и докторът ме прие веднага. Втория път беше след положителния ми тест - тогава получих зверски болки и отново влязох преди останалите. Считам, че състоянията ми са изисквали това. Но другите жени вероятно са се възмутили (те за тях са прави, защото нямат представа какво се случва). Нещата невинаги са такива, каквито изглеждат. Въобще не ми се вярва умишлено да са те пренебрегнали.

По отношение на пункцията, допускам, че може да е станало някакво объркване с часовете. Случва се. Да, ужасно изнервящо е, но там работят хора и могат да бъдат допуснати организационни грешки.
При последната ми пункция и аз си тръгнах в 13ч. Това вече е установената практика в клиниката, доколкото разбрах от сестрите. За да ти вземат преди това кръв и да ти излязат резултатите.

Отново казвам, че разбирам разочарованието ти. Ако не си уверена в доктора, смени го. Доверието е много важно в нашата борба, а ако не вярваш на д-р Владимиров, няма смисъл да се терзаеш и тормозиш.

Аз самата съм му изключително благодарна за търпението и отношението. За мен е страхотен професионалист и човек. Но всеки си има мнение. За нас, най-добрият доктор е този, който е сбъднал мечтата ни.

Пожелавам ти успех в борбата за дете.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #537 -: Ноември 29, 2014, 16:40:54 pm »
donyka11,

подтикната от твоя пост, бих искала като дългогодишен пациент / все още не успял да сбъдне мечтата си/ на д-р Владимиров да споделя моето мнение.

Аз съм на 40 години и нашия случай е особено комплексен. Никога, ама никога док не ни е пренебрегвал или показал, че не иска да се занимава с нас и предпочита лесните случаи.

Напротив, направили сме всички възможни изследвания, дискутираме с него и разглеждаме от всички посоки само и само някой ден да успеем.

Разбирам, че си разочарована от неуспеха. Не бих искала да коментирам написаното от теб, въпреки, че намирам доста противоречия между отделните изречения. Полемиката в случая за мен, би била безсмислена.

Ако ти нямаш доверие на доктора, при който си в  момента, просто го смени и потърси правилния за теб. Във времето съм била и при други доктори, докато не открих този. Усетих, че това е нашия доктор на когото мога и искам да се доверя. Пожелавам ти и ти да намериш твоя в най-скоро време.

Но не мога да не отбележа, че намирам опита да се срива авторитета и професионализма на д-р Владимиров за некоректен.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #538 -: Ноември 29, 2014, 20:47:55 pm »
Здравей Доника,
първо искам да ти пожелая успех и да откриеш твоя доктор, който да сбъдне мечтата ти, щом не чувстваш, че този човек може да ти помогне по-добре се оттегли и потърси друг, който ще ти вдъхне повече вяра, това е много важно, повярвай ми.
Аз не пиша тук, но случайно се загледах в темичката. Пациентка на д-р. Владимиров бях дълги години, сравнително млада съм, да, но от друга страна при нас проблемът беше доста тежък мъжки фактор, потвърден и в редица други клиники, направих солидно количество опити и имам сериозен поглед над работата на доктора. Към настоящия момент имам близнаци заченати в клиниката след ЗЕТ, седми поред, повече от 4 години се борихме съвместно с доктора за да стигнем до този момент.
Относно "пререждането" мога да споделя, че това е клиниката, в която съм видяла най-голям ред, а повярвай ми, обиколила съм доста в отчаянието си като се понатрупаха опитите. За пример ще кажа, че в една ми се случи да ми насрочат диагностична хистероскопия с оглед множеството ми опити, оставиха ме да чакам от 7 часа сутринта до почти 1 следобед, е, накрая сама се отказах от направата на тази манипулация, така или иначе нямаше индикации за нея. В друга пък "тв звезди" влизаха една през друга и ги приемаха с възхищение и толеранс, а аз си чаках ли чаках. При д-р. Владимиров също ми се е случвало да вися с часове, но и понякога съм минавала много бързо, зависи от наличието на пациентки. Но, никога не съм забелязвала да има толериране на някоя и приоритет за нея, който да е виден. Аз самата съм пререждала пациентки, когато настъпи тази ми така дългоочаквана бременност /имах и други краткотрайни преди това/ една сутрин се изсипах в клиниката със силно кървене, казах на сестрите, които предадоха на доктора и съответно ме прие без да чакам, та, има и случаи, които налагат подобна мярка. Никога преди това не ми се е случвало подобно нещо.
За пункции честно казано не съм имала подобен инцидент, а не бяха малко, винаги навреме са се извършвали.
Не мисля, че докторът  се е "уплашил" толкова от вашия комплексен проблем, видял е какви ли не случаи, има редица дългогодишни пациентки, които са преминали през какво ли не при него, аз лично познавам такива, каквато и аз самата бях. Не са чак толкова много 2 опита та да ви отпише. Просто е по-сдържан и може така да ти се е сторило, но да ти кажа и суперлативите не са гаранция за нищо. Аз съм правила всичките си опити в тази клиника, но когато се понатрупаха потърсих и други мнения на редица места в страната и извън нея,е, след тях, аз за себе си се убедих, че мястото ми е при д-р. Владимиров, въпрос на усещане и явно не ме е подвела интуицията ми. Дори споделях с доктора за посетени от мен клиники, той търпеливо изслушваше какво са констатирали колегите му, а нямаше нищо ново, просто аз в отчаянието си търсих причина за неуспехите. Виж, в онази клиника със споменатата хистероскопия, при отказът ми ми се каза, че ме очакват "сълзи от предстоящи неуспешни опити, а те не са никак малко", това го цитирам, думи на водещ специалист по репродуктивна медицина. Е, веднага след това направих при д-р. Владимиров последния си успешен опит, просто отложихме трансфера поради хиперстимулация.
Това ме подсеща да ти посоча, че нанаправата на множество изследвания не означава правилен подход и откриване на проблем, понякога ровичкания от сорта на ненужни хистероскопии и тем подобни са по-вредни отколкото полезни.
Сега ти си разочарована и разстроена от неуспеха, но моят съвет е да посетиш и други клиники, след поглед над тяхната работа да прецениш за себе си нещата, но да ти кажа погледнато през моята призма - перфектна работа никъде няма. Има недостатъци, които са по - приемливи за теб от други.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #539 -: Ноември 29, 2014, 22:42:20 pm »
съжалявам, но не вярвам на разказа на donyka11. достатъчно години съм била в клиниката като пациент, за да ми е ясно, че нищо от написаното не може да бъде вярно.

нито пренебрегване на пациент, нито забравяне на пациент, нито предпочитание към "млади и лесни" пациенти. да беше сменила името на клиниката с едно друго - веднага щях да повярвам.

но не и за клиниката на д-р Владимиров.

също като някои от предишните мнения, и аз смятам, че това е по-скоро опит да бъде създадено лошо впечатление за клиниката. напоследък много се развихри непочтената конкуренция между инвитро клиниките с ползване на пациентските форуми и измислени персонажи за целта. радвам се, че достатъчно хора с реално присъствие във форума опровергаха категорично тези твърдения.




« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 22:45:57 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!