0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
И мен също ме интересува :) ние на 4 май ги пуснахме същите плюс микробиологии и ни дадоха картончета за резултати но сега като проверих единственото което ми излиза са микробиологиите и даже не знам утре дали работят мислех да звъня да питам.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Значи моя мъж сега го питах и ми каза че е попълвал някаква декларация за имейла си и сега му проверих пощата резултатите са готови и изпратени. Значи на 4 май ги пускахме изследванията и сега като проверих бяха готови но забравих да видя мейла кога са го изпратили. Както и да е ако държиш ще проверя но за 1-2 дни са станали готови :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Момичета при последното си ходене в клиниката доколкото разбрах ще правим само стимулация без трансфер. Ембрионите ще се замразяват и следващия цикъл след стимулацията ще бъдела Ерата и чак след това ще размразяват и ще има трансфер. Аз очаквах че сега след стимулацията ще си ми бъде трансфера, а сега се чувствам малко объркана и не знам какво да си мисля. Малко ме е страх след култивиране до бластоцист и после замразяване и размразяване какво ли ще остане. Моля за малко помощ и информация по тези неща тъй като ми е и първи опит и съвсем съм прясна и не добре запозната.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Не се притеснявай за замразяването и размразяването. Техниката е напреднала много в последните години и преживяемостта е голяма. При мен замразихме 3 бластоциста. След размразяването и трите бяха ОК. Забременях точно от ЗЕТ и сега се радвам на палаво момченце :)

Съжалявам за отлагането. Неприятно е, когато имаш настройка за трансфер, а той се отлага. Хубаво е, че сте изяснили плана за действие. Сега трансферът да не ти се падне през летните отпуски? Ако се чака резултат от ЕРА повече време... Най-добре изговорете всичко с доктора. Успех!



   La vita è bella
*
evm123, не се притеснявай от замразения трансфер. Аз също съм бременна след ЗЕТ. И от клиниката акушерки, а и други мами казват, че доста се е покачил успеха след ЗЕТ. Но каква е причината при теб?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
те все повече практикуват именно ЗЕТ трансфер. дава по-добра успеваемост, особено като е ясен имплантационният прозорец.
резултат от ЕРА идва след 1 месец, доколкото си спомням, така че няма как да се направи в един цикъл и ЕРА, и трансфер. тоест - то има как, но не знаеш дали си уцелил прозореца...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравей Evm123,

не се притеснявай затова, че няма да правите този месец трансфер. Уточнили ли сте на кой ден ще се замразяват ембрионите?

Иска ми се вдъхна кураж на всички момичета, които се борят за бебче. Ние 10 години сме пациенти на д-р Владимиров. Открихме го на един от отворените дни на Зачатие и от тогава, той е нашия Доктор. След много, много опити (над 10) и направени 3 изследвания ЕРА, декември месец миналата година се роди нашето момиченце. То е именно резултат от размразен трансфер и много добре прецизиран имплантационен прозорец /оказа се, че има изместване и затова се наложи да направим в последователни цикли 2 броя ЕРА/.

При успешния ни опит, ембриончетата ни бяха замразени на 3-ти ден и след размразяване ги култивираха до бластоцист. И двечките оцеляха и ми ги върнаха. Сега малкото ни момиченце седи в скута ми

Имаше много трудни моменти, но Вярвайте,че ще се случи и на вас мили момичета, и правете всичко, което вътрешния ви глас ви казва, че е необходимо. Вярвайте на доктора и заедно ще намерите правилното лечение.

За нас д-р Владимиров и целият му екип са част от нашето семейството.

От сърце желая УСПЕХ на всички момичета по пътя на сбъдване на тяхната мечта.
*
Здравейте,
Няма причина за отлагането. Проясто явно така си е решил доктора само дето изобщо не ни е казал и информирал за което се извинявам ама ми прави лошо впечатление. Знам и е всеизвестно че не е от разговорливите но не знам защо реши че такова нещо трябва да пропусне да ни каже защото в крайна сметка се настройваме за едно а в последен момент ни се сервирва друго и то само защото реших да разпитвам за ерата иначе нямаше изобщо и да ни каже. Не знам за колко време излизат резултатите на ерата но доколкото имам някакъв спомен ми се върти в главата 1 седмица-10 дни но пък Джам казва 1 месец така че не съм сигурна и аз. Не чакаме резултата и за това да се отлага ние изобщо още не сме направили ерата. Доколкото успях да разбера сега ще има само стимулация и пункция, после ще оплождат май ще ги култивират до бластоцист и след това ще замразяват. Следващия цикъл може би или и аз незнам кога след стимулацията ще се прави ерата и вече след нея кога ще бъде това размразяване и трансфер един господ знае. Идва и лято сигурно ще се отлага за есента... просто не знам. Аз много си идкам сега да си имам трансфер и все съм си навила на пръста сериозно да си поговорим с доктора като идем да започваме стимулацията в зависимост какво се извади на пункцията да си направим трансфер въпреки всичко на сляпо без ерата а остатъка да се замразява и като искат така после ако нр стане пък да правят ерата, да си размразяват и трансферират.

Като отидохме при него думите му бяха казвате кога искате да почваме и започваме и ние казахме. Очаквахме да си имаме трансфер и е много кофти когато си предразположен и си се настроил за едно пък накрая друго. Поговорих и с други момичета всички ми казват както и вие че все повече са взели да практикуват точно това да се замразява и когато се възтановим след стимулацията да се размразява и трансферира.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Evm123, стискам палци да направите сега трансфер и изобщо да не стигаш до ЕРА и до замразените. :):):)
Аз чакам цикъл и веднага отивам в клиниката. Предполагам още утре ще е.  :D


*
Благодаря ти Раши, ще видим , ще говоря с доктора да видим дали ще се съгласи :) аз усещам че ще ми дойде до няколко часа и май май днес ще му звъня и утре ще тръгваме :) Може да се засечем там само дето няма да се познаем :) :) :) Успех и на теб :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Момичета я да ви питам че ми е за първи път. По време на стимулацията има ли нещо което трябва да знам да се въздържам или да не правя? В момента се сещам конкретно да питам кафето може ли да продължа да си пия сутрин или трябва да го спра? Ако има нещо друго моля да ми кажете тъй като нямам никаква представа какво може и не може ако изобщо има някакви ограничения?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
По време на стимулация, аз си пиех по едно кафе и го спирах след трансфера. Едва ли е било необходимо, но така се чувствах по-спокойна. Алкохол така или иначе почти не употребявам, но си мисля, че е по-здравословно да се ограничи в името на правилното развитие на бебчето. Гледах да нямам физически натоварвания, но и не съм се залежавала. Къпех се с топла,клоняща към хладка вода, а не с гореща.  Мисля, че ако си смениш рязко начина на живот, то излишно си стресираш организма.

Искрено ти желая успешен първи опит.
*
Благодаря :) като ида и там ще питам за кафето със сигурност, а тук питах за да знам дали има смисъл да си нося кафемашината, но ще я взема :) за алкохола и аз така много рядко пия колкото за наздраве и сега изобщо няма да ми е проблем.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
evm123, най-големия стрес за организма в тази ситуация според мен е
да си промениш драстично начина на живот!
Най-важно е да мислиш позитивно и да си спокойна!
Целия цикъл на стимулацията приемах като приключение, нещо което ми се случва само сега
и трябва да му се отдам, да съм усмихната и щастлива, и да не позволявам тревогата да ме победи!
А след трансфера д-р Тачева ми каза, да полежа до вечерта и на другия ден,
ако ходя на работа да си отида, ако не приятна компания, кафе с приятели, книга, филм!

Успех от мен  yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Да така е Мишанта :) абсолютно съм съгласна с теб. Аз като питах нямах предвид да си променям навиците а най вече от гледна точка на кафето дали не оказва някакво влияние по време на стимулацията знам ли и аз. Замислих се от гледна точка че някои хормони като се изследват трябва да е на гладно без кафе и се зачудих за самата стимулация дали не е противопоказано. Просто като ми е първи опит и не съм запозната затова реших дапопитам вас че може в клиниката да пропуснем нещо. :) благодаря за отговорите :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
На гладно без кафе значи, че без мляко и захар в кафето. Така ми обясни поне един лекар. Но само кафе черно можело. Това, като пусках веднъж ПКК.

*
Момичета имам неприятни новини. Нас ни отложиха за следващия цикъл и съм в много кофти настроение. С мен какво се случи, бях предния цийъл на противозачатъчни марвелон и сега чакахме цикъл да започваме. Цикъл не ми дойде или поточно цикъла ми дойде без цикъл. Както искате ме разбирайте, но нямах и 1 капчица кръв, нямаше течение ни розово ни кафяво ни лилаво ни кикакво. Единственото което се случи беше на 9 май започна да се лющи лигавицата на матката и без никакво течение като пишках се отделяше като песъчинки и нишки. Вечерта ме заболя стомаха, подух се и изпитвах тежест очаквах че ще ми дойде или през ноща или на другия ден, но на 10 май нищо. Събудих се вече с лекота без болка без тежест нищо, все едно ми е дошло и ми е свършило. Реших да видя какво ще стане през деня че може да ми дойде. На следващата сутрин рано се обадих на доктора да му обесня че не знаех какво да правя а той ми каза да му се обадя веднага щом ми дойде. Той ме извика за днес и пътувахме и днес сутринта бях на преглед. Оказа се че това ми е бил цикъла без цикъл. Фоликулите бяха твърде големи лигавицата тънка значи се е сменила и това беше. Отложиха ни за другия месец :(  сега ми изписаха пак противозачатъчни тоя път регулон но двойна доза която малко ме притеснява и не знам какво да мисля по 2 таблетки дневно. Чакаме нов цикъл който не знам какво да очаквам и това е. Много ми е мъчно. Не се е свършил света но имах голяма настройка и сега ми е много тъпо.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Ех, evm123, много разочароващо, разбирам те добре... Явно ще трябва да се въоръжиш с търпение, какви странни неща се случват. Само горе главата, другият цикъл ще е твоят. Не се притеснявай за двойната доза противозачатъчни - и аз съм пила такава доза с терапевтична цел. Всичко ще е наред, дано този път цикълът си е нормален...

 :bighug:



   La vita è bella
Здравейте, чета форума от време на време, но за пръв път се регистрирам и пиша. Аз съм с ИЯР и ми предстои инвитро за пръв път и ще бъде при доктор Владимиров. Естествено ми изникват някои въпроси, през които със сигурност сте минали и за мен ще е голямо улеснение ако внесете малко яснота :)
Предстои ми ходене в клиниката следващата седмица 3-5 ден от цикъла, предполагам за изследвания. Можете ли да ми кажете какви първоначални изследвания изписва доктора - най-вероятно е различно за всеки по негова преценка и все пак ако може да ме ориентирате, за да се подготвя психически, а и да знам финансово каква сума да си приготвим приблизително. Имам сравнително пресни резултати за АМХ и Инхибин - от средата на март, FSH исзледвано всеки месец от декември 2015 до март 2016, пускали сме и останалите хормони, но преди повече от 6 месеца. Доктора ги видя всичките и се чудя сега какво ли ще предпише да повторя.
А за половинката кога се пускат изследвания (той има правени спермограми, но са старички).
И още един последен въпрос - кога се препоръчва ERA теста - всички ли го правят или ако не, в какви случаи? Благодаря предварително на всички отговорили :)
*
Благодаря Руми,
Успокоих се като казваш че и ти си била на двойна доза противозачатъчни. Следващия цикъл ще пиша какво става.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.