0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #680 -: Октомври 27, 2016, 04:14:36 am »
Браво на нашия доктор.
Аз, самата, съм доказателство за успеха на ЕРА. При мен, след направена ЕРА се установи изместване на имплантационния прозорец. Наложи се да направим още една за да определим точния момент и вече се радваме на нашето момиченце, което скоро ще направи 11 месеца.

Ако решим да се борим за още едно бебче, задължително ще направим пак една ЕРА, защото с  док сме си говорили, че резултатите са актуални за известен период.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #681 -: Октомври 27, 2016, 10:56:16 am »
Привет, момичета!
Да си се похваля, имаме си добри резултати от изследванията до момента, прегледа мина също добре - нямам кисти. Не мога да повярвам, че следващата седмица може да е началото на нашата процедура!  :crossfingers:
Отново никой нищо не ми каза за този ера тест. При всички ли се прави или само, когато е имало неуспешни предишни опити?
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #682 -: Октомври 27, 2016, 11:36:40 am »
yollie, наближава стартът, късмет  :crossfingers: За ЕРА - според мен не се прави на всички, дори и не на всички с неуспешни опити. При мен първият опит въпреки, че беше неуспешен, все пак имаше имплантация - съответно не сме подозирали изместен имплантационен прозорец.



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #683 -: Октомври 27, 2016, 11:55:42 am »
Отново никой нищо не ми каза за този ера тест. При всички ли се прави или само, когато е имало неуспешни предишни опити?

yollie, виж тук:

Цитат
Aбcoлютни пoĸaзaния зa ЕRА®:

Жeни дo 37 гoдини, c пoнe тpи нeycпeшни ET нa eмбpиoни c дoбpa мopфoлoгичнa xapaĸтepиcтиĸa;
Жeни нaд 37 гoдини c пoнe двa нeycпeшни ET нa eмбpиoни c дoбpa мopфoлoгичнa xapaĸтepиcтиĸa

http://ivf.bg/kakvo-predlagame/era
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #684 -: Октомври 27, 2016, 12:01:52 pm »
Аз нямам неуспешни опити, но ми го правиха ЕРА теста. Значи аз правих първи опит инвитро като док искаше да отложим трансфера тъй като имаше съмнения че е изместен имплантационния прозорец тъй като последното изследване на прогестерона преди пункцията беше висок и говореше за това. Затова той искаше да няма трансфер и да замразим ембрионите да направим ерата и след това трансфер на замразените. В крайна сметка понеже имахме 6 бластоциста аз реших все пак ми е и първи опит да направим трансфер на 1 ембрион колкото да пробвам, останалите 5 замразихме. Опита беше неуспешен. След това направихме подготовка с естрофем и утрогестан за ерата. В момента съм в подготовка за трансфер на замразените.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #685 -: Октомври 27, 2016, 12:05:53 pm »
Благодаря за споделеното!
Разбирам, че трябва да има показания да се направи този тест.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #686 -: Октомври 27, 2016, 12:09:47 pm »
Няма за какво. Споделям своя личен опит. В сайта на клиниката има информация за Ерата и при какви положения се препоръчва да се направи.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #687 -: Ноември 04, 2016, 18:24:00 pm »
Ехоо, момичетаа?! Тихичко е тук...
Аз от утре започвам! Доки ми назначи първите 3 инжекции. Утре ще си ги взема от нашата аптека и ще мина сестрите да ми покажат как се слагат. Имам добро усещане и настроение, знам че всичко е наред, защото съм в добри ръце.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #688 -: Ноември 04, 2016, 18:27:38 pm »
Късмет и успех 😀 хайде като е тихичко и аз тихичко да кажа че днес ми беше трансфера. Размразихме си 2 бластоциста, излюпихме си ги и сега си ги мътим 😀😀😀 другия петък тест 😀😀😀
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #689 -: Ноември 08, 2016, 14:17:53 pm »
Стискам, стискам палци!!
Имам чувството, че ще мине цяла вечност до моя трансфер  8O
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #690 -: Ноември 12, 2016, 13:31:28 pm »
Здравейте,
Има ли пациенти на д-р Владимиров, които преди инвитро процедура са обсъждали с Владимиров нивата на ТСХ и по конкретно, че е добре да бъде под 2,0?
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #691 -: Ноември 15, 2016, 13:28:56 pm »
Здравейте момичета,
Бих искала мнение по моите резултати.
Правих трансфер на 2 бр размразени бластоцисти (5дневни). Трансфера беше на 4 ноември.
Тест на 11. Ноември - 7 ден - чхг 4,91 при референтна граница 2.9
Повторих теста на 14 ноември - 10 ден - чхг 12,18 пак референтната е 2.9 ( в една и съща лаборатория).
Удвоява се на 45.4 часа но е ниско. Доктора каза да повторя отново теста след 1 седмица, но не ми се чака чак до тогава и утре мисля отново да пусна нов тест, но може ли вашето мнение по тези резултати. Благодаря предварително.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #692 -: Ноември 15, 2016, 14:12:47 pm »
evm123, минах през подобна ситуация след първото инвитро - ЧХГ=5 на 7ми ден след трансфер на бластоцисти, ЧХГ=10 три дни по-късно. Покачваше се, но бавно, и стойностите бяха ниски. При мен всичко приключи с неуспех, но ми писаха момичета с успешни бременности, въпреки ниските стойности на ЧХГ.

Стискам палци нещата да се развият успешно и ЧХГ бързо да нарасне  :crossfingers:



   La vita è bella
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #693 -: Ноември 15, 2016, 14:16:12 pm »
Благодаря ти Руми. Много ми е мъчно просто... след толкова време доживях да видя положителен тест и пак няма спокойствие и не мога да се зарадвам... ще видим какво ще покаже времето. Още веднъж ти благодаря че писа.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #694 -: Ноември 15, 2016, 14:28:55 pm »
Мда, много труден период беше и за нас. Мъжът ми също много беше изненадан от развитието - все си мислехме, че или съм бременна или не. Но при тези резултати, хем са положителни, но пък много ниски... Половинчата история. Хубавото от диагностична гледна точка е, че със сигурност има имплантация. Може би и затова д-р Владимиров препоръчва толкова ранни тестове.



   La vita è bella
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #695 -: Ноември 15, 2016, 14:38:30 pm »
Да точно 1 към 1 мисля същото. И според мен затова иска ранни тестове за да се види изобщо има ли опит за имплантация. Да от една страха хубаво че виждаме че има такъв опит но от друга се чудя защо се стига до биохимична. Нашите ембриони специално бяха перфектно качество. Стигнаха бластоцисти, преминаха през замразяване после размразяване. Размразиха се и двата и бяха ок. От страна на самите ембриони си мисля че може да е нещо вече там из генетиките което примерно да няма как да се знае на база това че въпреки всичко са стигнали бластоцист и са се размразили и са ок. Вече на тема генетика не съм в час с нещата защото досега не съм се интересувала чак до там.
Другото което ми идва да ум са ТСХ беше ми 2.83 не успях да го сваля по надолу макар че съм с много увеличена доза. Не знам до колко това може да е проблем. Истината е че от стимулацията ми се форсира и едвам малко го бутнах и то при дози 100мг еутирокс а преди винаги го държах 1.5 със 25 мг.

Деугото е НК клетките които са ми много високи.
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 15:03:46 pm от evm123 »
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #696 -: Ноември 15, 2016, 16:40:05 pm »
evm, стискам силно палци ЧХГ да скочи съвсем скоро
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #697 -: Ноември 15, 2016, 16:41:25 pm »
Благодаря yollie
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #698 -: Ноември 15, 2016, 16:48:34 pm »
ТСХ според мен дава отражения при износването по-нататък, едва ли на толкова ранен етап.
дано да имат късмет бластоцистчетата!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #699 -: Ноември 15, 2016, 16:54:58 pm »
Благодаря Джамче. Питах защото чета другите да казват, че преди трансфер било хубаво да е под 2 и затова се зачудих за него. А за НК клетките какво мислиш? И друго да те питам казаха ми че Д-р Владимиров попринцип не обръщал много внимание на НК клетки в смисъл не ги признавал та да питам дали при него ако се наложи се правят вливания и дали наистина не ги признава много много?
На мен специално от документите ми като му занесох папката той си отбираше каквото искаше и честно казано взе и НК клетките така че мисля че не е баш да ги отрича щом взе изследването значи все пак им обръща внимание. Иначе с него не сме ги коментирали. Аз честно казано и за мен са много спорни и като цяло си бях решила че ще си правя трансфера въпреки тях. Все пак досега не съм имала забременявания изобщо че да не пробвам поне. Сега вече обаче се замислям за тях.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.