0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #100 -: Юли 12, 2015, 09:48:29 am »
Бравооо Sweet Angel!До колкото си спомням до сега имаш вадени само некачествени Я.Сподели нещо приема ли като добавки,че и аз имам две пункции и от двете все дегенеративни.
 lilibell и тук  :bighug:
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #101 -: Юли 12, 2015, 13:35:27 pm »
Здравейте, имаме си едно ембрионче. Сега се надявам да се дели правилно и дай Боже във вторник сме на трансфер. Поставиха ми прогестерон мускулно и ми дадоха още вагинални глобулки урогестан, освен тях ми предписаха и естрофем сутрин и вечер, утре 3 пъти по 2 но-шпа.
sandra_dp, досега не сме вадили качествена яйцеклетка. Пиех и още пия Неофолик, Омега 3, ДХЕА и коензим Q10. (Омегите и фолиевата ги пия отдавна, а ДХЕА и Q10 през последния месец).
Момичета, благодаря на всички ви за подкрепата  :youwoman:


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #102 -: Юли 12, 2015, 14:20:34 pm »
Не съм и очаквала други новини  :D според мен нещата се нареждат перфектно и ще ти честитим пак след 9 месеца  ylinfant
При теб лекаря нищо ли не е казал за ЛХто? Питам само за протокола, защото твоето също беше високо преди да ти сложат таймиращата инжекция.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #103 -: Юли 12, 2015, 18:34:53 pm »
Sweet Angel ,браво много хубава новина!!!! :crossfingers:
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #104 -: Юли 12, 2015, 19:50:58 pm »
ЛХ беше 16.31 и док каза, че е късно да поставяме Цетротид и че ще разчитаме само на блокиращата инжекция. А и на ЕЦ си е късмет да успееш да опазиш яйцеклетката до пункция. Някъде четох, че при намаляващ яйчников резерв ЛХ се покачва рязко преди овулация. Предишните пункции сме ги правили при стойности около 10-11.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #105 -: Юли 12, 2015, 20:49:47 pm »
Добре, значи да знам следващия път ако пак вдигна ЛХ да не слагаме цитротид. Макар че ако са празни фоликулите, каквото и да сложим е все тая. Но аз все си мисля,че може би в десния е имало нещо. Не мога да повярвам, че с такива хубави стойности на Е2 и двата ми фоликула са били празни. Така че ще настоявам да следим ЛХто, аз досега изобщо не знаех, че така бързо се вдига.
На теб кога ще ти е трансфера?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #106 -: Юли 12, 2015, 21:03:54 pm »
Аз съм била с Естрадиол 450 и фоликулите бяха празни. Само дето не си спомням дали  беше когато имах 1 фоликул или когато бяха 4. От мускулната инжекция, дето ми я поставиха днес, не мога да мръдна от болки. Цялата дясна страна ме боли, не знам как ще спя. Сега мисля да отида да си взема една опаковка риванол и да правя компреси (нищо, че току-що ми казаха, че се лезя и не може да ме боли толкова от една инжекция).
Днес коментирахме, че ме гласят за вторник, дай Боже всичко да е наред дотогава.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #107 -: Юли 12, 2015, 21:39:21 pm »
да не са ти засегнали нещо при поставянето на инжекцията - примерно нерв? Иначе наистина няма логика да имаш такива болки от една инжекция. Какво са ти слагали?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #108 -: Юли 12, 2015, 22:24:30 pm »
Прогестерон ми биха, сигурна съм, че са засегнали нерв. Преди няколко месеца при вземане на кръв в лабораторията, решиха да ме боднат отстрани на свивката на ръката, защото другата вена беше доста надупчена. Засегнаха нерв, който ме боля цял месец.
До сега сме правили пункциите на 14 ден, а вчера беше на 11 ден. Та си мисля, че и до сега е трябвало да пунктираме по-рано, защото си мисля, че преди яйцеклетките ми са били презрели. Някъде бях чела, че когато презрее яйцеклетката залепва за стената на фоликула и той се оказва празен при пункция.
« Последна редакция: Юли 12, 2015, 22:40:15 pm от Sweet Angel »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #109 -: Юли 12, 2015, 22:36:57 pm »
ох милата, напълно те разбирам. И аз досега си гледах ръцете - където са ме дупчили съм цялата в синки, минаващи вече към цвят лила  :( Обикновено нямам проблем с вените - в 99 % от случаите ми взимат кръв без проблеми. Явно този път попаднах на по-некъдърни лаборантки или сестри, едната ми ръка още в цибалаб я прецакаха, другата - с абоката. Интересното е, че те никога не са виновни - вените ми били слаби. Аз им обяснявам, че никога не ми се пукат вените, те обаче отричат  :x Сигурно и на теб ти се е паднала такава ... ще го преживеем и това, какъв избор имаме ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #110 -: Юли 13, 2015, 02:17:31 am »
Ангелче, стискам палци! Лили, следващия месец е твой ред :) а другата седмица е мой :) успех момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #111 -: Юли 13, 2015, 09:30:36 am »
До сега сме правили пункциите на 14 ден, а вчера беше на 11 ден. Та си мисля, че и до сега е трябвало да пунктираме по-рано, защото си мисля, че преди яйцеклетките ми са били презрели. Някъде бях чела, че когато презрее яйцеклетката залепва за стената на фоликула и той се оказва празен при пункция.
Май и аз ще съм като теб. Може ли да се сетиш с какви размери сте пунктирали Я преди и сега? На мен като гледам така фоликулите ми се пукат на около 20 мм, но като съм чела е по-добре да са леко незрели отколкото презрели. И се чудя следващия път дали да не коментирам с док да опитаме да ги извадим малко по-раничко


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #112 -: Юли 13, 2015, 21:06:13 pm »
Това са си мои разсъждения, базирани на това, което съм чела. Попитай лекаря си и преценете как да процедирате в бъдеще. Не си спомням точни размери, но са били около 20 мм. Утре в 11 часа ми е трансфера, дано всичко е наред  :).
Makiyaki, успех и на теб.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 21:08:33 pm от Sweet Angel »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #113 -: Юли 13, 2015, 21:29:16 pm »
наред ще е, вярвай в това  :D аз ще чакам да кажеш как е минал трансфера. Те не са ли ти звъннали да кажат как се развива ембриончето


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #114 -: Юли 13, 2015, 22:06:56 pm »
Sweet Angel стискам палци за утре. Успешен трансфер на хубаво ембрионче  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Да ви питам на кое викате блокираща инжекция. Аз съм с впечатлението, че именно цетротид е блокираща инжекция  :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #115 -: Юли 13, 2015, 22:22:24 pm »
и аз на цитротид казвам блокираща защото реално спира пукането на фоликулите и повишаването на ЛХто. А на другата й казвам таймираща защото определя времето до пункцията. Обаче съм останала с впечатлението, че повечето казват "блокираща" на прегнила


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #116 -: Юли 13, 2015, 22:52:34 pm »
 :ask: ако е така ми се изясняват доста неща  osi_17
Обаче не съм сигурна ако не е напълно естествен дали бихме могли без цетротид  :?
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 22:54:50 pm от Giaany »
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #117 -: Юли 13, 2015, 23:06:25 pm »
Обадиха се днес следобед, първо акушерката, после ембриоложката и казаха, че ембриончето се развива добре и утре съм на трансфер. Според мен цитротида е блокираща, а прегнила е таймираща инжекция.
Благодаря на всички за подкрепата. :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #118 -: Юли 14, 2015, 07:24:35 am »
:ask: ако е така ми се изясняват доста неща  osi_17
Обаче не съм сигурна ако не е напълно естествен дали бихме могли без цетротид  :?
Аз ако пак стигна до ЕЦ без стимулация, ще искам да си следя ЛХто и да не слагаме повече цитротид. Нещо ми се струва, че момичетата наистина може да са били прави, че поставянето на такава инжекция когато ЛХ е високо накъсва естествения процес на узряване на Я.
На мен толкова ми е хубава температурата този месец, ужасно ме е яд, че не успях да стигна до трансфер  :x


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #119 -: Юли 14, 2015, 14:45:37 pm »
Лили на 13ти ден от календара ти си писала е2 над 600... Аз се надявам спукания ти фоликул да сте го оплод или на 15тия ден и температурата ти да е предвестник на  stork-boy

Ангелче, успех, отивай да си прибереш бебчето и се прибирай вкъщи да си го мътиш на тишина и спокойствие и чакаме  :bfp: вести от теб след 10тина дена :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!