0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #220 -: Август 21, 2015, 15:17:50 pm »
Дънди наистина имах предвид задължителните изследвания преди пункция.Това са микробиологиите на 2та партньори - важат 1 месец, вирусологии - важат 3 месеца, ПКК - важи седмица и тн.Ако имаш част от тях валидни,пункцията може да се назначи веднага.Ако ги нямаш,трябва да си предвидиш време за тях защото ги искат ПРЕДИ пункция.Но пък не е хубаво да ги пускаш много предварително защото са скъпи и ако не стигнеш до пункция ще са пари на вятъра
Може ли да ми пуснеш на ЛС координати на хомеопата си.Имам желание да се консултирам, поне да знам може ли да се направи нещо при мен защото лекарите са вдигнали ръце и само процедури или ДЯ ми предлагат.Ако мога поне качеството на Я да подобря пак ще съм благодарна
« Последна редакция: Август 21, 2015, 15:24:26 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #221 -: Август 21, 2015, 15:24:20 pm »
Дънди наистина имах предвид задължителните изследвания преди пункция.Това са микробиологиите на 2та партньори - важат 1 месец, вирусологии - важат 3 месеца, ПКК - важи седмица и тн.Ако имаш част от тях валидни,пункцията може да се назначи веднага.Ако ги нямаш,трябва да си предвидиш време за тях защото ги искат ПРЕДИ пункция.Но пък не е хубаво да ги пускаш много предварително защото са скъпи и ако не стигнеш до пункция ще са пари на вятъра

Лили, златна си! Благодаря. Разбрах вече за какво ми говорите. :bighug:

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #222 -: Август 21, 2015, 20:52:19 pm »
Далинда, питай я, де! Направо септември близнаци! Иначе и варианта с естественото бебеправене е добър, ако стане по естествен начин най-добре, ама тъй и тъй имате и лекар и клиника вече и всичко, ако могат да я пунктират, оплодят и замразят... :)

Дънди, Вит Б6 30-100мг на ден взимай за удължаване на ЛФ! Препоръчва се на жени с къса ЛФ и на бременни с гадене и повръщане (при тях пък помага против гаденето  :D). Така че и в двата случая ще е добре да си го набавиш :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #223 -: Август 21, 2015, 22:33:05 pm »
Маки, благодаря ти безкрайно много! По 1 на ден ли се пие? Без прекъсване ли се пие? Има ли опастността от предозиране? Утре като го взема ще пиша.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #224 -: Август 22, 2015, 14:22:20 pm »
Всвки ден го взимай без да спираш. В Англия в пренаталните витамин за забременяващи и бременни слагат по 30мг, но до 100мг на ден е безопасно. Ти прецени колко да взимаш. Аз взимам 50 --> по средата :) но пък и моята ЛФ си е нормална... Взимам го от страх да не ми падне прогестерона, че тук утрогестан НЕ изписват :/
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #225 -: Август 22, 2015, 19:26:37 pm »
тук утрогестан НЕ изписват :/
Къде не предписват утрогестан? При теб след трансфер какво изписват?
След пункция без утрогестан не може (понеже се нарушава образуването на жълтото тяло, което произвежда прогестерон), но искам да го намаля до минимум, затова проучвам доколко утрогестанът може да бъде намален след трансфер?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #226 -: Август 23, 2015, 09:37:00 am »
Всвки ден го взимай без да спираш. В Англия в пренаталните витамин за забременяващи и бременни слагат по 30мг, но до 100мг на ден е безопасно. Ти прецени колко да взимаш. Аз взимам 50 --> по средата :) но пък и моята ЛФ си е нормална... Взимам го от страх да не ми падне прогестерона, че тук утрогестан НЕ изписват :/

Маки, намерих си течни от 50 мг, но взех само три ампули. Поръчах си на таблетки по 25мг. Колко бързо се повлиява ЛФ при прием на витамин С и В6? При този цикъл дали ще има отражение. Не мога да разбера връзката с витамина и прогестерона. Ще съм благодарна на повече разяснение. Благодаря ти предварително.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #227 -: Август 23, 2015, 12:20:46 pm »
Дънди, не съм експерт и само препредавам информация, която съм чела :) доколкото разбирам, нормално е в първата половина на цикъла, да произвеждаме Е2, а след овулацията произвеждаме прогестерон :) Често, тази закономерност е нарушена и кратката ЛФ фаза е следствие от нарушаването на този баланс. Доколкото разбрах Вит Б6 има свойствата да регулира хормоналния дисбаланс и да удължи ЛФ. Ето инфо на английски, но може и на български да има, просто не съм търсила, че с английските сайтове се оправям по-лесно: http://natural-fertility-info.com/luteal-phase-defect.html

Не знам колко бързо действа, но си мисля че 50мг на ден е по-добре от нищо :) той ще си върши работата, регулирайки къде, колкото може, ти не го мисли, а се фокусирай върху процедурата и положителния и резултат :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #228 -: Август 23, 2015, 12:41:18 pm »
Дънди, не съм експерт и само препредавам информация, която съм чела :) доколкото разбирам, нормално е в първата половина на цикъла, да произвеждаме Е2, а след овулацията произвеждаме прогестерон :) Често, тази закономерност е нарушена и кратката ЛФ фаза е следствие от нарушаването на този баланс. Доколкото разбрах Вит Б6 има свойствата да регулира хормоналния дисбаланс и да удължи ЛФ. Ето инфо на английски, но може и на български да има, просто не съм търсила, че с английските сайтове се оправям по-лесно: http://natural-fertility-info.com/luteal-phase-defect.html

Не знам колко бързо действа, но си мисля че 50мг на ден е по-добре от нищо :) той ще си върши работата, регулирайки къде, колкото може, ти не го мисли, а се фокусирай върху процедурата и положителния и резултат :)

Златна си! Благодаря ти за изчерпателната информация и да ще погледна линка. С английският съм ОК, така че ако има още инфо по тази тема - давай линкове. Взех на таблетки, защото цената им беше по-нормална от течния. Така че днес вече пих витамина с другия витамин С от ампула и след два дена продължавам с таблетките. Ако се сетиш още нещо пиши. Смятам да те послушам и да отида на преглед на 5-ти ден. Вече го планирах. Благодаря и на теб и на всички момичета тук за подкрепата. :bighug: Дано извадя качествена и хубава за пункция Я.
И аз като Веситаа си мисля, че Господ едно да ми даде ще съм повече от признателна - другото на някой, който е като нас - чака и страда, надява се и вярва.
Момичета стискам ви палци на всички.Дано тази тема я напълним с плюс резултати.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #229 -: Август 23, 2015, 17:23:34 pm »
Здравайте момичета!!! Моята почивка приключи и пак на линия. Утре ще изследвам хормони на 3 ти ден и ако всичко е ок  :crossfingers: продължаваме. Понеже няма да правя изследванията в клиниката да питам и вас само Е2, ФСХ и ЛХ ли са или пропускам нещо :? Все още не съм питала дали док е в отпуск  :ask:
« Последна редакция: Август 23, 2015, 17:26:26 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #230 -: Август 23, 2015, 22:01:03 pm »
Giaany стискам ти палци да ти е късметлийски този опит. За хормоните - мисля че са тези, поне аз за тях се сещам. Другите са тестостерон, който обикновено не се пуска и прогестерон - който се пуска след О. Така че пускай си тези и дано стойностите им да са Ок  :goodluck:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #231 -: Август 24, 2015, 09:32:00 am »
Giaany, да, тези са и, ако искаш може да добавиш и ТСХ , за всеки случай. Стискам палци да успееш!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #232 -: Август 24, 2015, 22:02:21 pm »
Май ще отлагам. На трети ден естрогените са ми високи Е2 е 92 pg/ml. FSH ми е 10,6 ама то падна от 12 на 10 което си е нещо. Обаче с такъв висок естрадиол пак ще има ранно покачване на ЛХ и лоша яйцеклетка. Не зная какво да правя. Някой почвал ли е с висок естрадиол. Ваште лекари колко го искат естрадиола. Питам защото знам че моя ще каже ако искам да опитаме.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #233 -: Август 27, 2015, 05:07:39 am »
Здравейте момичета.
Ние продължаваме да опитваме на ЕЦ. За съжаление до тук не стигнахме до нито една пункция. Единият месец пътувахме и отидох точно в деня на О. на преглед, а не бяхме пускали микробиология и т.н.
През другите имах задържан фоликул.
Започвам да се обезкуражавам, защото половин годино си мина.
Утре съм на преглед - да видим дали се е махнал задържания фоликул. Ако е, ще направим опит отново. Ако не е, не знам какво ще правим, защото не мисля да се мъча с тези противозачатъчни повече. Ще пия бял равнец и от сорта и ще чакам да си се пукне.
Все повече се замислям дали да не опитаме отново стимулиран цикъл - заради това, че явно съм започнала да задържам фоликул в ляво по някаква причина - според лекаря - при премахването на лявата тръба и изместването на яйчника може би се е формирала механична пречка за пукането им.
Вече навърших 35, времето си върви, а забременяването продължава да не се случва...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #234 -: Август 27, 2015, 22:33:54 pm »
Zazu това с времето е вярно че ни притиска всички, но ще дойде и твоят ден. Знам че е много неприятно да отлагаш и да не стигаш до процедура. :( И аз отложих тоя месец.  :( Пий белия равнец и други добавки и витамини и мисли положително и ще стане. Стискам палци за прегледа. :crossfingers:
Аз също пих бял равнец преди успешния ми опит, но не заради задържан фоликул.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #235 -: Август 28, 2015, 00:27:19 am »
Giaany, съжалявам за отлагането :/ какво каза док за високия естроген?

Как смъкна ФСХто? Много ме вълнува темата за ФСХто, че при мен опитите вече 13 та безуспешна година продължават и гледам да си ги пазя Я, че да ми стигнат до успешния опит :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #236 -: Август 28, 2015, 13:31:07 pm »
Здравейте.
Прегледът ми мина. За съжаление задържаният фоликул продължава да си стои - намалял е, но е там. Пуснах естрадиол и чакам да ми се обадят дали ще правим опит този месец.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #237 -: Август 28, 2015, 15:34:48 pm »
Zazu пиши ми как процедирате че аз отложих заради 90 естрадиол, но не съм ходила да ме гледат за задържан, защото аз не мога да пия противозачатъчни.
Makiyaki мога да ти кажа какви витамини и добавки пия, но не знам дали е заради тях или заради високия естрадиол. Защото като си гледам стари изследвания, на които естрадиола ми е добре, фсх е по-високо и обратното. И също така, помня че много отдавна съм чела за тази зависимост между двата хормона, т.е. че при изчерпан резерв се качва естрадиола и "замаскира" високото фсх, което от своя страна пада.
Въпроса в тази загадка е кои месец да избера с висок ФСХ или висок естрадиол.
Иначе док ми каза ако искам да отида и да опитаме какво ще извадим и че не е добре че е толкова висок естрадиола, защото ЛХ можело вече да се е покачило. Аз си знаех какво ще ми каже.
Ваште лекари какво казват за високия естрадиол и колко трябва да е при ЕЦ?
« Последна редакция: Август 28, 2015, 15:38:51 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #238 -: Август 28, 2015, 16:12:32 pm »
на мен нищо не са ми казвали за естрадиола, единствено наблягат, че високото ФСХ означава, че тялото се затормозява в опита си да стимулира растежа на фоликулите. Точно на това бил израз високия ФСХ. За естрадиола дума не е ставало, може би защото моя в началото на цикъла е нисък колкото пъти съм го мерила. Според мен по-добре да се избере цикъл с по-висок Е2 отколкото висок ФСХ. Не знам дали правилно си го представям, но според мен Е2 в началото на цикъла идва от броя антрални защото те сигурно също произвеждат някакви количества естрадиол.  Може би затова и става това "замаскиране" защото Е2 в началото на цикъла лъже тялото, че има повечко фоликули и в отговор ФСХ е по-ниско защото щом има повече фоликули няма смисъл да се напъва да произвежда повече ФСХ, което пък от своя страна да форсира яйчниците. Т.е. тялото приема, че щом има достатъчно Е2 значи има достатъчно фоликули, от които да стартира един доминантен.  Малко объркано го обясних, дано да се разбира. Аз си го представям нещо като скачени съдове - едното нагоре, другото надолу, третото заедно с първото и т.н. Пак казвам това са си лично мои изводи от всичко прочетено, видяно, чуто и изпитано.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #239 -: Август 28, 2015, 16:47:22 pm »
Много логика има в обяснението на Лили и се съгласявам с нея.

Giaany, аз винаги съм била със стимулация и едва сега почнах да се интересувам от ЕЦ,така че не мога да дам много инфо...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!