0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #160 -: Юли 21, 2015, 21:59:13 pm »
Неее, нищо не слагам
Наистина, утрогестан трябва да слагаш задължително. При пункция се нарушава образуването на жълтото тяло, което има функцията да произвежда прогестерон, и трябва да се приема утрогестан.
Аспирин/аналгин обаче не ти препоръчвам при бременност, защото има данни, че може да увреди формирането на сърцето на ембриона.
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 22:02:37 pm от mammita2012 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #161 -: Юли 21, 2015, 22:14:45 pm »
Неее, нищо не слагам
Наистина, утрогестан трябва да слагаш задължително. При пункция се нарушава образуването на жълтото тяло, което има функцията да произвежда прогестерон, и трябва да се приема утрогестан.
Аспирин/аналгин обаче не ти препоръчвам при бременност, защото има данни, че може да увреди формирането на сърцето на ембриона.

и аз четох на листовката, че не е препоръчително в 1ви и 2ри триместър,но тогава защо толкова масово го изписват? А за утрогестана - аз имам пункция на единия фоликул,но другия се беше пукнал сам.В този случай втория не е ли достатъчен да произведе достатъчно прогестерон? Не знам ако петък ми е + теста дали ще е късно да започна утрогестан?
Ангелче не е тайна -засичаме се в темата Правим опити за бебе  :lol:
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 22:16:55 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #162 -: Юли 21, 2015, 22:23:22 pm »
Хайде момичета и аз ви наглеждам и стискам палци и ви се радвам. Дано се преместите в темата за бременните и да ме чакате и мен Септември. :balk_112: :bighug:
 Аз вземах аспирин и хепарин инжекции. Може ли линк към тези теми че вреди на бебчето. Предварително благодаря  :hug2:
Лиленце аз мисля че ако се е спукал нормално и всичко се е получило :crossfingers:, то тогава трябва да имаш жълто тяло  :?
« Последна редакция: Юли 21, 2015, 22:25:56 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #163 -: Юли 21, 2015, 22:46:13 pm »
Giaany няма такъв линк,просто го пише на листовката на самото лекарство.Но аз съм чела,че в някои клиники го изписват винаги профилактично след трансфер.Не знам какво да мисля,може би вредата от лекарството е по-малкото зло в сравнение с това да загубиш бебето.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #164 -: Юли 22, 2015, 00:30:05 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51132.0

Ето линк, ангелче, идвай да ни виждаш там :)

Стискам ви палци да се местите в бременната тема момичета и ние след вас :)

За прогестерон знам, че след клостил се изписва, че клостила изтънява лигавицата. Лили, ти нали взимаш Вит Б6 по 100мг? Той помага за лигавицата също, така че не е късно да вземеш прогестерон при + тест. Без паника, спокойно и с вяра напред и всичко ще е наред. За аспирина подкрепям, че вредата е по-малка от загуба на бебето. Особено, ако няма изследвания за тромбофилия, задължително да се взима. Ако изследванията са отрицателни, дори няма смисъл от аспирин, но Лили не е правила изследванията. При + тест може би е добре да ги направиш, Лилинце.

Хайде стискам ви палци!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #165 -: Юли 22, 2015, 08:49:22 am »
Благодаря на всички за пожеланията и стиснатите палци  :D
makiyaki, мерси за линка, на мен ми предписаха прогестерон веднага след пункцията, и аспирин протект в деня на трансфера. Аз нямах проблем с лигавицата, мисля си, че може би го дават за я да удебели допълнително и да я направи по-гостоприемна за ембриона. А аспирина разрежда кръвта и подобрява притока на кръв към матката, за да може да се храни ембриончето. Според мен ползата е по-голяма от вредата. А и доколкото знам не се взима постоянно, а до определен етап на бременността.
lilibell, и аз съм на същото мнение като makiyaki. Мисля си, че при положителен тест може да ти назначат прогестерон като поддържаща терапия. От сърце ти го пожелавам :bighug:
« Последна редакция: Юли 22, 2015, 10:00:48 am от Sweet Angel »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #166 -: Юли 22, 2015, 09:26:25 am »
Sweet Angel аз първо се надявам до там да стигна, но колкото повече наближава датата, толкова повече се отчайвам. Днес не можах да си измеря както трябва Т защото сто пъти се събуждах през нощта заради жегата, ставах, поливах се с вода ... сутринта прецених, че няма смисъл да меря Т защото кой знае какво ще ми отчете. Иначе нямам никакви симптоми за нищо - само корема ми се е надул както пред МЦ. Единствено ме успокоява, че докато няма цикъл надежда има. Моята лекарка изобщо не вярва в базалната Т. Не че не вярва, но според нея кръвните изследвания на хормоните са по-достоверни от БТ, дори понякога е възможно БТ да показва едно, а хормоните да са съвсем други. В Щерев примерно ми казаха да правя секс след като БТ мине 37 градуса - аз като не стигам до 37 градуса какво??? да не правя секс ли? Така че това с Т е много несигурно и съм решила да не се отчайвам предварително, че Т не ми се повишава както трябва  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #167 -: Юли 22, 2015, 10:23:02 am »
Чела съм за температурния метод, но никога не съм си мерила базалната температура. Явно и този метод има опоненти и поддръжници. Аз бих те посъветвала да не се вторачваш толкова и да се опиташ да мислиш позитивно, не се отчайвай. И аз имам чувството, че нищо не е станало, но ще изчакам търпеливо до събота, за да разбера резултата. Току-що прочетох статия за прогестерона и повишаването на базалната температура: http://gotvach.bg/n9-36877-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BD

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #168 -: Юли 22, 2015, 11:19:41 am »
 В тази статия за прогестерона пише, че до 48 часа от падането на Т идва цикъла, така че продължавам да се придържам към първоначалния си план - ако до петък нямам цикъл - ще ходя да правя кръвен в събота. Иначе за БТ - гледах бременни графики в темата, но изобщо не се ориентирах. Имаше даже някои графики, които изцяло противоречаха на всякакви правила. Така че може би наистина Т не е кой знае колко надежден метод за определяне на бременност.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #169 -: Юли 22, 2015, 22:27:51 pm »
аз като не стигам до 37 градуса какво??? да не правя секс ли?
Мдаа...  :lol: Може термометърът, ако е от електронните, да не ти отчита вярно
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #170 -: Юли 22, 2015, 22:50:12 pm »
от електронните е,но едва ли това е проблема.По-скоро имам проблем с яйцеклетките,от там с ЖТ и от там с прогестерона и температурата.Щях да съм най-щастливия човек на света ако проблема ми беше с термометъра.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #171 -: Юли 27, 2015, 23:21:42 pm »
Здравейте!!! Май лятото всеки е нанякъде и не остава време. Аз да попитам този месец цикълът ми освен че дойде много по рано на 23ти ден, но и е много странно оскъден  8O. И се питам може ли да е е от многото опити и от леките дози Менопур които вземах? На някой случвало ли се ? Притеснява ме да не е от добавките  :?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #172 -: Юли 28, 2015, 12:29:06 pm »
Момичета аз съм много доволна от клиника Якентро  в Солун. Паложителен тест, първо инвитро. Мога да дам информация, ако някой се интерисува . Цената е 3000 Евро всичко със стимулация та.  Моят трансфер беше преди 21 дни
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #173 -: Юли 28, 2015, 12:41:48 pm »
Giaany едва ли е от добавките. На теб какъв ти беше цикъла - с ОВУ или без? Аз съм забелязала, че цикъла ми много зависи от лигавицата - ако съм имала хубава лигавица цикъла е по-обилен, ако не съм имала - оскъден. Когато бях на регулон ми беше оскъден цикъла защото нямах овулация. Нищо чудно да ти е такъв и заради лекарствата. И аз имам промени в цикъла този месец след клостила


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #174 -: Юли 28, 2015, 15:45:43 pm »
Аз съм с ову, но този месец трябва да е било на 9 ден, което е много рано за мен. На мен ми е от 26 до 30 дни цикъла. Може и отнатрупания Менопур. Дано се оправи.
Честито Ati  :) Успешна бременност ти желая.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #175 -: Юли 28, 2015, 17:24:45 pm »
Ати, честито и от мен!

Разкажи повече-как става записването, комуникацията с лекарите, какви предварителни изследвания искат?

Може и на лични, за да не спамим темата.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #176 -: Юли 31, 2015, 16:53:31 pm »
Ангелче, как си, има ли добри новини при теб?

Giaany, вие до къде стигнахте?

Момичета, много се умълчахте, надявам се да мътите и скоро да гушкате пухкави бебчета :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #177 -: Юли 31, 2015, 22:51:08 pm »
Аз ще съм към края на Август. Този месец много рано ме изненада цикъла. И вчера се усетих че пия погрешно маслото от вечерна иглика без прекъсване, а то било само до ову. Може и това да е причината да ми е дошъл цикъла толкова рано. Поне така пишеше някъде - да не се пие след ову, че може да предизвика цикъл. Аз бях забравила  :P
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #178 -: Август 01, 2015, 11:10:26 am »
И аз се притеснявам за Ангелчето, но не искам да я притеснявам. Дано да се включи да каже какво става. Добро или лошо - заедно ще минем по този път. Тук всички изживяваме своите драми и за съжаление не по един и два пъти... но когато не си сам, когато има кой да те разбере - донякъде облекчава болката. Аз все още й  :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #179 -: Август 01, 2015, 15:50:12 pm »
И аз стискам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: