0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #260 -: Октомври 03, 2015, 18:38:27 pm »
Giaany имаш ли спомени как ти се е е движил ЛХ през времето когато си била на ЕЦ или с някаква стимулация? Имам чувството, че ми е високо ЛХ  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #261 -: Октомври 03, 2015, 21:05:13 pm »
Лили, ще играят шамарите при теб май  osi_6 Добре ти е ЛХ-то, не се вкарвай във филми, ами се отдай на мисли и разговори с твоето бебе, викай го и го обичай и то ще дойде... Хайде, успех и набебе!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #262 -: Октомври 03, 2015, 22:32:15 pm »
 :lol: Maki ще ти се доверя щом казваш. Ама ме е страх, това ЛХ не е по-малко опасно от другите хормони. Притеснявам се да не ми изпържи пак яйцата  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #263 -: Октомври 03, 2015, 23:19:51 pm »
Лиленце при мен не мерят Лх, а прогестерон. И беше добре 0,44 на 9ден, на 11ти ден ми беше Прегнила. Не зная дали се покачва лх, освен ако при покачване на ЛХ се качва и прогестерона. Иначе и аз имам твоите опасения и съмнения за ЛХ.
Предполагам че Понеделник ще ти го мерят.
На мен док ми беше казал че ако се качва въпреки Оргалутрана, то няма кво друго да се направи. На мен ми дава Оргалутран отначало.
« Последна редакция: Октомври 03, 2015, 23:33:00 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #264 -: Октомври 04, 2015, 10:26:39 am »
А прогестерона с какви стойности е бил при теб през цикъла защото аз също мисля да си го пускам да видя как се движи лигавицата


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #265 -: Октомври 04, 2015, 13:45:24 pm »
Здравейте,
някой правил ли е ивитро на естествен цикъл в КИРМ Плевен
Благодаря
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #266 -: Октомври 04, 2015, 15:44:19 pm »
Лилибел през цикъла или на 21 ден съм го мерила само два пъти и е бил добре. Док каза че правя овулация. А през фоликулярната фаза не е преминавл 1ца преди Прегнил. Доколкото помня най-високо е бил 0,7 преди Прегнил. Но не знам дали има връзка с ЛХ. Може ЛХ да ми се вдига и да не предизвиква промяна в прогестерона и да скапва яйцеклетките.
Не мога да намеря инфо. Защото това качване на ЛХ и синдрома на празния фоликул е рядко състояние и няма много писано да прочета, а и лекарите нямат кой знае какъв опит в това.
Коко_коко аз съм извън Бг и нямам инфо за клиниките и аз искам да зная кой се занимава с естествен цикъл и има повече опит, защото повечето лекари не искат много да правят естествен     :?
« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 15:46:11 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #267 -: Октомври 04, 2015, 23:46:27 pm »
Giaany, предполагам, че в по-голяма част от клиниките практикуват ЕЦ.
Аз лично съм правила много опити на ЕЦ в "Надежда" още от 2010 г. и двете ми деца са в резултат точно на събирането на яйцеклетки или ембриони на ЕЦ, замразяване и когато съм имала около 5-6 замразени, сме пристъпвали към трансфер. Имала съм и опити, при които веднага съм правила трансфера, но при мен те не дадоха резултат.


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #268 -: Октомври 05, 2015, 10:10:42 am »
И тук да се запиша - ЛЯ фоликули 12 и 13 мм, по 1 мм на ден прираст, лигавица тънка - 5 мм, но според док е ОК за такива фоликули на 8ми ден. Лекарства - мерионал х 150 единици вечер и от днес оргалутран х 1 ампула сутрин. Така до четвъртък, когато ми е следващия преглед. Пункцията се планира когато станат поне 18 мм минимум, тоест много се надявам да се падне събота, за да не си взимам отпуска.Иска ми се ако стигнем до трансфер, дай Боже, тогава да си взема отпуска и да си лежа вкъщи един ден.
Коментирахме с док за високото ЛХ в началото на цикъла. Според нея то е признак на смущения във функцията на яйчниците, а не ранно презряване на Я. Наистина аз ако чакам ЛХ да е под 5 или под 4 както съветват повечето момичета, никога няма да започна стимулация защото моето винаги е високо. Днес ще видим какви са му били стойностите преди оргалутрана, стискайте палци.
А между другото и в десния яйчник е тръгнало едно дребосъче, но едва ли ще настигне големите. Иначе щеше да е хубаво да имам 3 фоликула, на които да разчитам  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #269 -: Октомври 05, 2015, 15:28:24 pm »
Mgstra благодаря за отговора ако се насочвам към бг да знам къде да ходя, въпреки че ми е трудно да пътувам.
Lilibell и аз бях на същите дози и по принцип док ми казваше че са необходими по-високи дози за да останат и двете. По принцип към 10 ден едното спираше развитие и аз все се разочаровах, но после след много опити свикнах. И колкото пъти гонехме размери да хванем и 2те беше грешка, защото оставах без нито едно.
Всичко изтлежда идеално  :) Стискам палци да ти растат равномерно и двечките  :crossfingers:
Моля те пиши после как ти е било ЛХ преди оргалутрана.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 16:27:05 pm от Giaany »
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #270 -: Октомври 05, 2015, 16:18:12 pm »
Giaany съжалявам за неуспеха отново...
Lilibell хайде време ти е вече!Отглеждай хубави  Я и хубави бебета да станат после! :crossfingers: :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #271 -: Октомври 05, 2015, 17:20:39 pm »
sandra_dp аз действам ама и ти не изоставай  :D иначе ще ми е скучно в бременната тема сама. Чакам ви и двете с Giaany да се похвалите с хубави яйчица.
Иначе се чух с док, хормоните ми били доста добри - Е2 615, прогестерона под 1 и ЛХ 3,50 преди оргалутрана. Но не знам точните стойности на прогестерона и референтните защото ми ги продиктува по телефона. Четвъртък ще си ги взема на хартия за архива. Интересно е,че ЛХ ми е паднало, мислех че върви само в една посока  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #272 -: Октомври 05, 2015, 19:37:41 pm »
mgstra, би ли ми казала колко време отнема процедурата за естествен цикъл. Имаше ли стимулация преди това с лекарства.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #273 -: Октомври 05, 2015, 19:50:20 pm »
sandra_dp аз действам ама и ти не изоставай  :D иначе ще ми е скучно в бременната тема сама. Чакам ви и двете с Giaany да се похвалите с хубави яйчица.
Браво на теб!Още малко и аз започвам,ако всичко е ОК.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #274 -: Октомври 05, 2015, 22:58:46 pm »
Lilibell много добре  :cheerleader:. Стискам палци да продължи така :crossfingers: :crossfingers:  :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #275 -: Октомври 05, 2015, 23:44:02 pm »
mgstra, би ли ми казала колко време отнема процедурата за естествен цикъл. Имаше ли стимулация преди това с лекарства.

От общо 8 трансфера,  само два ми бяха със стимулация. Един път съм стимулирана и с клостилбегит от 2-ри до 5-ти ден от МЦ  и резултата беше същия като без стимулация.
В началото правех трансфер веднага, в цикъла, в който вадя яйцеклетка. След 3 поредни неуспеха започнах да правя пункция всеки месец и да замразявам. Като имах поне 6 броя яйцеклетки или ембриони, правех трансфер.
Доста продължителна процедура, въпреки, че почти не съм имала празен фоликул, а понякога съм имала по 2 яйцеклетки. От финансова гледна точка ми излезе по-скъпо от стимулиран опит.
Първото ми дете е от втори опит - ЗЕТ +ЕЦ, но второто от 6-ти опит - от юни 2012 г.  до март 2014 г.  Между тях имах и друго забременяване, което завърши с мисед аборт в 7-8 седмица, заради спиране на сърдечната дейност.
Въпреки всичко през което минах, ЕЦ си остана любимата ми процедура и вярвах, че тя е моя печеливш вариант.
Ако бях с поне 5 години по-млада, щях да опитам и за още едно детенце и пак на ЕЦ   :P


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #276 -: Октомври 06, 2015, 16:08:14 pm »
Mgstra  :) и при мен първото стана от 2я естествен, но второто нещо не иска  :( Мисля че съм минала 5или 6 опита и не става. Дори нямам за трансфер, а фоликули имам. Два пъти ми се случи празен, а другите некачествена. Имах и случай недоузряла  :(.
Koko_koko няма кво да му мислиш. При някой става и от първия път. Нищо не можеш да предвидиш и да контролираш, т.ч вярвай че ще стане и приготви тялото си с полезна храна, витамини и движение. Това е което зависи от теб. И смело напред  :surfinga:
Стискам палци да стане веднага  :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #277 -: Октомври 06, 2015, 16:11:21 pm »
Mgstra, разбуди любопитството ми и няма как да не попитам на колко си години  :oops: :)

Успех, момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #278 -: Октомври 06, 2015, 19:58:01 pm »
Аз съм на 39 г. и с високо ФСХ  (20.5), другите показатели са почти в норма.
Преди по-малко от месец ми махнаха полип на ендометриума и сега съм на противозачатъчни.
Най-странното беше, че в КИРМ д-р Петър Ииванов ми каза че няма проблем и мога да опитам инсеминация, но най-сигурно било инвитрото.

Полипа ми махна доц. Стойков от Св. Марина и ми каза, че единстевиният ми шанс е естествен цикъл като видя резултатите ми

Много съм объркана и няма с кой да споделя

На 14.10 имам час при доц. Конова. Дано тогава да стигна до някакво решение
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #279 -: Октомври 06, 2015, 21:02:09 pm »
koko_koko правила ли си изследване на АМХ, антрални фоликули? Вероятно ти препоръчват ЕЦ защото предполагат изчерпан яйчников резерв, но все пак само на база ФСХ не е сериозно да се поставят диагнози. ЕЦ е хубав вариант, щади яйчниците и е доста по-добър от финансова гледна точка, но все пак според мен е добре да се консултираш с репродуктивен специалист с оглед на годините и другите здравословни проблеми, които имаш.
Забравих да питам, някой има ли идея възможно ли е фоликулите да се пукнат въпреки оргалутрана/цитротид? Притеснява ме да не изпуснем яйцата, едва вървя, внимавам да не се напрягам много и въпреки това изтръпвам всеки път когато усетя болки в яйчника  :(
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 21:51:16 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети