0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #280 -: Октомври 06, 2015, 23:48:45 pm »
lilibell при мен се е случвало да се пукне фоликула преди пункция въпреки оргалутран и то всеки път ако надвиша 18мм преди Прегнил.
Това имах в предвид, като казах, че гонейки и двата фоликула не хванахме нито един.
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 23:50:33 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #281 -: Октомври 07, 2015, 09:44:26 am »
Giaany дано да ги опазя ... от това най-много ме е страх защото ако ги пунктираме и са празни - поне ще знам, че е нямало надежда. А ако се спукат, вечно ще се чудя имало ли е вътре хубава Я  или не  :?
Иначе съм така надупчена, че вече не знам коя ръка да редувам  :( Да не говорим за вените - на едната ръка са спукани и ползвам другата, добре че имам две ръце  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #282 -: Октомври 08, 2015, 14:29:28 pm »
Mgstra, разбуди любопитството ми и няма как да не попитам на колко си години  :oops: :)

Успех, момичета!

С малко закъснение, което е обяснимо с двете зверчета у дома, които на всичкото отгоре са и болни в момента, ще задоволя любопитството ти  :P  В момента съм на 44 г.  :D


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #283 -: Октомври 08, 2015, 23:24:27 pm »
Уж възрастта има значение, а моето ФСХ започна да се вдига от 31 годишна възраст. Имам по-големи приятелки с по-ниско от моето ФСХ.

Но при нас беше грешка, защото ние с мъжа ми сме заедно от 18 годишни и можехме много по-рано да започнем, но уви... Сега нямам логичен отговор защо не съм почнала на 25-26  :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #284 -: Октомври 09, 2015, 11:34:36 am »
Granny, не се обвинявай за минало време. Ако си предполагала, че ще имаш проблеми, ясно че си щяла да започнеш борбата по-отрано. Сега мисли за настоящето и бъдещето. Правиш, каквото е необходимо, но не можеш да знаеш какво ще се случи.
Аз вярвах, че вторият път ще бъде по-лесно, но за съжаление се получи точно обратното. Дори си бях дала краен срок за опитите и да се насочвам към осиновяване, но забременях малко преди да изтече този срок и сега се радвам на един малък сладур, който е най-доброто бебе.
От сърце желая на всички момичета да стигнат до моите резултати, въпреки от трудностите, през които се налага да минаваме. Много бързо се забравят неуспехите и моментите на отчаяние и разколебаване.
Късмет  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #285 -: Октомври 09, 2015, 15:24:01 pm »
Благодаря ти mgstra и аз се заблуждавах че ще е по-лесно. Крайния ми срок е до края на тази година. Аз си дадох 1 година.
Lilibell решихте ли кога ще е пункцията?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #286 -: Октомври 09, 2015, 16:04:46 pm »
Благодаря ти mgstra и аз се заблуждавах че ще е по-лесно. Крайния ми срок е до края на тази година. Аз си дадох 1 година.
Lilibell решихте ли кога ще е пункцията?
за утре в 10:30 е насрочена, да видим дали ще стигна до нея защото вчера ЛХ ми беше завишено. От една страна не е сигурно, че не е лабораторна грешка защото предния ден ЛХ беше 3,46, вчера пак бях на оргалутран и стойността е над 10. Т.е. не може до сряда оргалутрана да ми е действал и в четвъртък вече да не действа. Днес пак пуснах ЛХ да видим каква му е стойността 8 часа след таймиращата.
От друга страна аз започнах месеца с високо ЛХ и при мен няма как да е по-ниско. Док ми каза нещо по този повод, не знам дали е реално защото не съм го срещала досега като инфо - че ЛХ за овулация е долу горе началното ЛХ * 3, т.е. при мен за О трябва да е към 18. И наистина когато бях на клостил 2 дни преди пункция ЛХ ми беше 23, тогава за да го свалим на пожар сложихме цитротид, но на пункцията единия фоликул се беше пукнал. От тук си мисля,че наистина при мен ЛХ над 18 вече е притеснително.
Чакам сега да излязат резултатите от днешното ЛХ и ще се разбере присъдата ми  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #287 -: Октомври 10, 2015, 15:37:19 pm »
Lilibell дано да е грешка и да не се качва с Оргалутрана, защото ако наистина е така просто няма кво да се направи. Оргалутран и Цетротид. Няма друго.
Стискам палци за успех въпреки всичко. :crossfingers:
Защото аз имах успех въпреки качването на ЛХ. Може него месец да не се е качил. Не зная, но имах този проблем още отначало и пак някак си стана.
Дано да стане при теб  :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #288 -: Октомври 10, 2015, 17:59:28 pm »
Аз тук не съм се отчела. От 2та фоликула извадихме 1 Я, нормална засега, но все пак е важно да видим дали ще се оплоди. Утре до 11 ще го разбера, дано да имам късмет и аз и да си родя една бубулинка  :D
Явно ЛХ в последните 1-2 дни имитира естествения пик преди О и не вреди толкова на яйцеклетките. Може би трябва да се поддържа ниско, но само по време на стимулацията


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #289 -: Октомври 11, 2015, 21:51:49 pm »
Lilibell стискам палци това яйчице да е твоето бебче   ylinfant
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #290 -: Октомври 12, 2015, 15:23:02 pm »
Giaany ти до къде стигна, нов цикъл ли чакате?
Иначе при мен днес - 4 клетки, напредваме, но толкова ме е страх ... Като знам, че във всеки един момент може да се прецакат нещата, тайничко си мечтая, но не смея да се зарадвам все още


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #291 -: Октомври 12, 2015, 15:58:09 pm »
Да аз чакам цикъл и не зная дали да меря хормони на 3ти ден, понеже последния път бяха иделни и нищо.
4 клетки си е супер. Явно ако си е добра яйцеклетката върви добре. Моят док ми каза че първите дни Играе роля яйцеклетката, спермотозоида се включва на по късен етап

P.s. lilibell да те питам оргалутрана сутрин ли го слагаше или вечер, че не мога да разбера от графиката и колко единици овитрел ти сложиха?
« Последна редакция: Октомври 12, 2015, 16:09:01 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #292 -: Октомври 12, 2015, 20:12:46 pm »
Оргалутрана го слагах сутрин, но за него ми казаха, че няма изискване за точен час - трябваше да го слагам между 8 и 11. Средно съм го слагала между 8 и 8:30 обаче деня в който измерих по-високото ЛХ го сложихме към 9:30 и затова си мисля,че като всички хормонални препарати с времето действието му отслабва и последните часове е на кантар. Донякъде с това си обяснявам повишеното ЛХ последния ден, но това са си мои разсъждения.
Мерионала го слагах вечер, като ми казаха, че трябва да се слага в един и същ час между 16 и 23
Овитрела беше стандартния - 1 ампула, 250 микрограма.
Това за Я и сперматозоида ми стана интересно - т.е. искаш да кажеш,че когато Я е добра се развива в началото, но на по-късен етап може да спре развитие заради лош сперматозоид?
Ако питаш мен хормоните в началото на цикъла са важни не за друго, а за да имаш база за сравнение как се развиват нещата по-нататък ако започнеш някаква процедура. Иначе при мен например се чакаше по-нормално ФСХ и затова има смисъл от пускане на началните хормони. Така че ако планирате нещо - пусни си ги


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #293 -: Октомври 12, 2015, 22:37:43 pm »
Убеди ме за хормоните с тези доводи :bighug:
Това за яйцеклетката ми го каза като правех къс и дълъг протокол, т.к моите ембриони не бяха А а май дори и Б не бяха. Тогава док ми каза че в първите дни е отговорна яйцеклетката относно качеството не ембриона и че сперматозоида се включвал на по-късен етап.
А на Оргалутрана пише че дейсвието му трае 30 часа.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #294 -: Октомври 12, 2015, 22:43:29 pm »
Лили, биболинчо си мисля, че ще е твоят, а не буболинка, да видим дали ще позная :)

Гиаани, и на мен ми стана интересно за сперматозоида.

Колко по-късен етап? Аз имам 2 мисседа в 3 и 4 месец и сега се зачудих дали сперматозоидите са били виновни да спрат да се развиват бебчетата...

Мгстра, голяма надежда ми вдъхна с тази твоя секси възраст и тези сладкиши в подписа ти, да са ти живи и здрави и да ги нагушкаш и нацелуваш от мен.

Успех Гиаани и Лили!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #295 -: Октомври 13, 2015, 07:51:57 am »
Giaany а при твоя успешен опит имаш ли спомен дали когато са ти правили трансфера ембриона вече е бил започнал да се излюпва? Интересува ме защото в нета чета, че на 5ти ден се излюпват и дори да не е с много добро качество тръгне ли да излиза от обвивката шанса му е много по-голям за имплантация


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #296 -: Октомври 13, 2015, 11:48:36 am »
Лили,стискам палци всичко да е наред с ембриончето и да ти го върнат здравичко и безпроблемно.
Хайде чакаме новини!  :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #297 -: Октомври 13, 2015, 13:11:58 pm »
Лили, споко, ако не е тръгнал да се люпи, те ще го излюпят. На една приятелка така в Щерев...а много лош ембрион, мързелив, нито се дели, нито люпи, излюпиха го, върнаха и го един такъв грозничък, а сега е едногодишна красавица, синеока с руси дълги коси, много сладка.... Те си имат ембриончетата инстинкт--> влезнат ли вътре в матката, знаят какво да правят...

Стискам палци!!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #298 -: Октомври 13, 2015, 16:08:53 pm »
Lilibell моя трансфер беше на 2ри ден
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #299 -: Октомври 13, 2015, 20:31:01 pm »
Maki те го люпят ама ще е по-добре сам да се излюпи.  Но по принцип си права - като има желание за живот в него, пак ще се хване.
Giaany за първи път чувам за трансфер на 2ри ден. По някаква причина ли го правят или просто им е такава практиката?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети